Իրադրությունն առաջնագծում․ ադրբեջանական կողմը կիրառել է հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետ
Ապրիլի 8-ից 14-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 300 անգամ՝ տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 3300 կրակոց: Այս մասին տեղեկացնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը։
Բացի հրաձգային զինատեսակներից, շփման գծի հյուսիսային հատվածում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետ (3 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են հստակորեն կատարել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը՝ խիստ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատասխան գործողությունների:

Ситуация на передовой: азербайджанская сторона применила автоматический станковый гранатомет
В период с 8-го по 14-е апреля на линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск противник нарушил режим прекращения огня более 300 раз, произведя в направлении армянских позиций около 3300 выстрелов. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах.
Помимо стрелковых видов оружия ВС Азербайджана на северном участке линии соприкосновения применили автоматический станковый гранатомет (3 снаряда).
Подразделения Армии обороны продолжают уверенно выполнять поставленную перед ними боевую задачу, прибегая в случае крайней необходимости к ответным действиям.