«Արմենիա վայն»-ը կգնի կառավարության ավտոտնտեսության տարածքը
Կառավարության աշխատակազմին ամրացված Ծովակալ Իսակովի պողոտայում գտնվող, 9562 քառ. մետր մակերեսով շենք-շինությունները և հողամասն օտարվեցին «ԱՐՄԵՆԻԱ ՎԱՅՆ» գործարանին:
Փետրվարի 27-ի դրությամբ գույքը գնահատվել է 958 մլն դրամ, իսկ գործարանը այն ձեռք կբերի 600 մլն դրամով:
Ընկերությունը խոստացել է 3 տարվա ընթացքում 1 մլրդ դրամի ներդրում կատարել՝ յուրաքանչյուր տարի հավասարաչափ:
Գույքի վաճառքի գումարի 70%-ն ուղղվելու է պետբյուջե, իսկ 30%-ը՝ համայնքային բյուջե:
Ինչպես ասվում է կառավարություն ներկայացված որոշման նախագծում՝ պետգույքի վարչություն է դիմել «Արմենիա Վայն» գործարան ՍՊԸ-ն՝ տեղեկացնելով, որ տեղեկատվական տեխնոլոգիաներով զբաղվող «Դիջիթեյն» ընկերության համար կառուցում է 11000 քառ.մետր մակերեսով գրասենյակային տարածք: Ընկերությունում աշխատելու է մոտ 1200 մարդ՝ համակարգչային ծրագրավորողներ, դիզայներներ, շուկայագետներ, հաճախորդների զանգերի սպասարկման մասնագետներ և այլն: Ընկերությունը հայտնել է, որ այդ աշխատակիցների համար կայանատեղի կառուցելու անհրաժեշտություն կա, որի համար լավագույն լուծումը կառավարության ավտոտնտեսության տարածքն է:
«Արմենիա Վայն» գործարան ՍՊԸ-ն պատրաստակամություն է հայտնել ուղղակի վաճառքի ձևով ձեռք բերել այդ տարածքը, քանի որ կայանատեղի կառուցելուց բացի՝ նպատակադրված է իր համար լոգիստիկ կենտրոն կառուցել:

“Армения вайн” купит территорию автохозяйства правительства
Закрепленные за аппаратом правительства здания, строения и земельный участок общей площадью 9562 кв.м, которые находятся по адресу: пр.адмирала Исакова, отчуждены заводу “Армения вайн”.
По положению на 27 февраля имущество оценено в 958 млн драмов, а завод приобретет его за 600 млн драмов. Компания обещала в течение трех лет осуществить инвестиции в размере 1 млрд драмов. 70% от суммы продажи имущества будет направлено в государственный бюджет, 30% - в общинный.
Согласно представленному в правительство проекту решения, ООО “Завод “Армения вайн” обратилось в управление госимущества, сообщив о том, что для занимающейся информационными технологиями компании “Диджитейн” строит офисное помещение площадью 11.000 кв.м. В компании будут работать около 1200 человек – программисты, дизайнеры, маркетологи, операторы.
ООО “Завод “Армения вайн” выразило готовность приобрести эту территорию посредством прямой продажи, так как собирается построить на этом месте логистический центр.