Քաղաքապետի տեղակալ Դավիթ Օհանյանը Վերնիսաժում ընդլայնում է իր օբյեկտի տարածքը
Այս պահին Վերնիսաժում կրկին շինարարական աշխատանքներ են ընթանում։ Բանվորները ցեմենտով շաղախ են անում ծառերի արանքում, գազոնի մի մասն արդեն վերացել է, մի ծառ հայտնվել է տանիքի թիթեղի արանքում։ Մյուս տարի եւս կներկայացնենք, թե ինչքան է զավթվել Վերնիսաժի կանաչ տարածքից։
Մեկ տարի առաջ՝ 17 ապրիլի 2017
Ահա մեկ տարի առաջ մեր հրապարակած մեկնաբանությունը. «Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը երևի գիտի, որ հենց հիմա Վերնիսաժում ապօրինի շինարարություն է իրականացնում իր տեղակալ Դավիթ Օհանյանը։ Վերնիսաժում բոլորը գիտեն, որ այս օբյեկտը նրանն է։ Նախնական նախագծով այս շինության հետևի մասում կանաչ տարածք էր։ Հիմա այդ մի քանի մետրանոց կանաչ տարածքը վերացնում են։
Այսպես է դրվածքը Երևանում՝ ապօրինի կառուցում են, հետո օրինականացնում։ Սա Երևանի քաղաքապետարանի աշխատաոճն է։ Վերնիսաժը դանդաղ կվերածվի սննդի մեծ օբյեկտի, և ինչպես կարգն է՝ դրանց տերերը միմիայն պաշտոնյաներ են՝ իրենց զանազան ազգականների կամ ընկերների անուններով ձևակերպված»։

Вице-мэр Еревана Давид Оганян расширяет площадь своего объекта на Вернисаже
В настоящее время на Вернисаже вновь ведется строительство. Рабочие цементируют участки между деревьями, часть газона уже ликвидирована, одно из деревьев взято в кольцо листами металлического шифера. В следующем году мы опять представим, какая часть зеленой зоны на Вернисаже захвачена чиновником.
Год назад, 17 апреля 2017 г.
Вот какой комментарий мы опубликовали год назад: “Мэр Еревана Тарон Маркарян, наверное, не в курсе того, что прямо сейчас его заместитель Давид Оганян ведет незаконное строительство на Вернисаже. Здесь все знают, что этот объект принадлежит Оганяну. Согласно предварительному проекту, за этим строением должна быть зеленая зона. Между тем в эти минуты происходит уничтожение этих нескольких метров зеленых насаждений.
В Ереване подобная практика стала уже привычной: возводят незаконные строения, которые потом узаконивают. Таков, по всей видимости, стиль работы столичного градоначальника. Вернисаж постепенно превращается в огромную площадку объектов питания. И в соответствии с установленным порядком владельцами этих торговых точек могут быть только чиновники, оформляющие свой бизнес на родственников или друзей”.