Երեւանի բյուջեից 17 մլն դրամ՝ քաղաքապետի խորհրդական Արայիկ Քոթանջյանի ընկերությանը
Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը դեկտեմբերի 8-ին մի քանի կարգադրությամբ Երևան համայնքի բյուջեից «Երևան» հիմնադրամին որպես նվիրատվություն 17 մլն 116 հազար 500 դրամ հատկացրեց՝ գնումներ կազմակերպելու համար։
Այդ գումարից 5 մլն 40 հազար դրամը տրամադրվելու է քաղաքապետարանի կատարած աշխատանքների վերաբերյալ ամփոփ տեղեկագիր-հաշվետվության տպագրությանն աջակցելու նպատակով։ 5 մլն 850 հազար դրամ էլ՝ Երևան քաղաքի զարգացման ծրագրով կատարված աշխատանքների վերաբերյալ ըստ վարչական շրջանների ամփոփ տեղեկագրերի տպագրությանն աջակցելու նպատակով։
2018թ. Երևանի պատկերանշանով օրացույցների և օրացույցի պայուսակների հրատապ տպագրման աշխատանքներին աջակցելու նպատակով հիմնադրամին փոխանցվեց 3 մլն 832 հազար 500 դրամ։
Ամանորի ու Սուրբ ծննդյան տոների առթիվ Երևանի քաղաքապետի և վարչական շրջանների ղեկավարների անունից մայրաքաղաքի բնակիչներին ուղղված շնորհավորական բացիկների ձեռքբերման համար փոխանցվել է 2 մլն 394 հազար դրամ։
Այս բոլոր ծառայությունների մատուցման համար պայմանագիր է կնքվել «Սամարկ» ընկերության հետ։ Ընկերությունը հիմնադրվել է 1995 թվականին։ 2002 թվականից դրա միակ սեփականատերը քաղաքապետի խորհրդական Արայիկ Քոթանջյանն է։

Компания советника мэра Еревана получила из столичного бюджета 17 млн драмов
По распоряжению мэра Еревана Тарона Маркаряна 8 декабря из бюджета города Еревана фонду “Ереван” было перечислено в качестве пожертвования 17 млн116 тыс.500 драмов на организацию закупок.
5 млн 40 тыс. драмов из этой суммы выделено на содействие изданию справочника-отчета о проделанной мэрией работе, 5 млн 850 тыс. – на содействие изданию бюллетеней административных округов о работе в рамках программы развития столицы.
С целью содействия изданию календарей с лого Еревана на 2018 г. фонду было перечислено 3 млн 832 тыс. 500 драмов.
На приобретение адресованных жителям столицы открыток с поздравлениями мэра Еревана и руководителей административных округов по случаю Нового года и Святого Рождества было перечислено 2 млн 394 тыс. драмов.
Договор об оказании этих услуг заключен с компанией “Самарк”. Она была основана в 1995 г. С 2002 г. ее единственным владельцем является советник мэра Араик Котанджян.