Կարեն Կարապետյան. «Պայմանավորվածություն չկա, թե 2018-ի ապրիլից հետո ով է լինելու վարչապետ»
Ըստ վարչապետ Կարեն Կարապետյանի՝ իր և նախագահ Սերժ Սարգսյանի միջև պայմանավորվածություն չկա, թե ով է լինելու Հայաստանի վարչապետը 2018 թվականի ընտրություններից հետո։ «Այսօրվա մեր իրավիճակում ապրիլի 9-ից հետո ՀՀԿ-ն առաջարկելու է վարչապետի թեկնածությունն իր կոալիցիոն գործընկերոջ հետ համատեղ։ Նման քննարկումներ մենք չենք ունեցել։ Այս իսկ պատճառով որևիցե պայմանավորվածության մասին խոսելն ուղղակի ապարդյուն է»,- այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը նշեց Կարեն Կարապետյանը՝ պատասխանելով այն տեղեկություններին, որ ըստ նախագահի հետ ձեռք բերված պայմանավորվածության՝ Սերժ Սարգսյանը դառնալու է վարչապետ, ինքը՝ Կարեն Կարապետյանը, փոխվարչապետ։
Իսկ հարցին, թե ցանկանում է մնալ վարչապետի պաշտոնում, Կ. Կարապետյանը նշեց, որ հստակ հայտարարել է՝ պատրաստ է։ «Իմ աշխատանքը շարունակում եմ՝ ինչքան կարողություն ունեմ տրամադրելով այդ աշխատանքին: Ի՞նչ եմ ուզում անել, կարող է մի քիչ ամպագոռգոռ հնչել, ինչի համար նախապես ներողություն եմ խնդրում, կարծում եմ՝ առանձնապես նման բառապաշար չեմ օգտագործում, ծառայել մեր երկրին: Եվ ես վստահ եմ, որ մենք կարող ենք լավ երկիր ունենալ՝ տրամաբանական, զարգացող»,- ասաց վարչապետը՝ զգուշացնելով, որ այս թեմայի վերաբերյալ լրացուցիչ հարցերի չի պատասխանելու։

Карен Карапетян: “Договоренности о том, кто станет премьер-министром после апреля 2018-го, нет”
Премьер-министр Карен Карапетян сегодня на брифинге заявил, что между ним и президентом РА Сержем Саргсяно нет договоренности о том, кто после выборов 2018 года возглавит правительство. “После 9 апреля Республиканская партия вместе со своим коалиционным партнером предложит кандидатуру премьера. Таких обсуждений мы не проводили, поэтому говорить о какой-либо договоренности бессмысленно”,- сказал Карапетян, комментируя сведения о том, что с президентом РА уже достигнута договоренность, согласно которой Серж Саргсян станет премьером, а Карен Карапетян – вице-премьером.
На вопрос, хочет ли он сохранить за собой пост главы правительства, Карапетян сказал, что готов к этому. “Я продолжаю работать, отдавая работе все силы. Возможно, это прозвучит несколько высокопарно, за что заранее приношу извинения, но я хочу служить своей стране. И я уверен, что мы сможем построить хорошую, развивающуюся страну”,- добавил премьер.