Կարո Եղնուկյանին տեղափոխել են հիվանդանոց
«Եղնուկյանը վատ է զգացել, բժիշկների բրիգադ են հրավիրել, ներարկել»,- ՊՊԾ գնդի գրավման գործով դատական նիստին խորհրդակցական սենյակից վերադառնալով` հայտնեց դատավոր Արտուշ Գաբրիելյանը և ավելացրեց, որ Եղնուկյանը խնդրել է առանց իր ներկայության շարունակել նիստը:
Սակայն փաստաբան Տիգրան Հայրապետյանը, դահլիճ մտնելով, ասաց, որ բժիշկը ցանկանում է խորհրդակցել դատավորի հետ, քանի որ Եղնուկյանի ճնշումը հասել է 220-ի: Ընդմիջում հայտարարվեց, որից հետո դատավորը հայտնեց, որ Եղնուկյանին տեղափոխելու են հիվանդանոց` համապատասխան զննություն իրականացնելու համար:
Դատավոր Գաբրիելյանը նշեց նաև, որ Խաչատուր Գիչյանի արյան ճնշումը ևս բարձրացել է, և նրան ևս ներարկում են կատարել: Սակայն Գիչյանն ասաց, որ լավ է զգում և կշարունակի նիստին ներկա գտնվել:
Հիշեցնենք, որ Կարո Եղնուկյանն այսօրվա նիստի ընթացքում հայտնել էր, որ հրաժարվում է դատական նիստերին ներկա գտնվելուց, քանի որ դրանք իր առողջության վրա բացասական ազդեցություն են թողնում:

Garo Yegnukian Takes Ill in Yerevan Court and is Hospitalized
Garo Yegnukian, a defendant in the ongoing Sasna Dzrer trial, fell ill today in a Yerevan court and was taken to hospital.
Judge Artoush Gabrielyan said that Yegnukian asked that the trial session continue without him.
Yegnukian, who’s been held in pre-trial detention in Armenia since July 2016, had declared today that he would refuse to attend future trial sessions because they were harmful to his health.
Yegnukian’s attorney, Tigran Hayrapetyan, said that his clients blood pressure was quite high and that doctors wanted to consult with the judge.
A break in the trial was announced.
Judge Gabrielyan announced that the blood pressure of another defendant, Khachatur Gichyan, was also high and that he too had been given an injection.