«Բազմաթիվ հարցեր»` ՀՀԿ-ի գործադիրի նիստում
Այսօր երեկոյան ՀՀԿ-ն գործադիր մարմինը նիստ է հրավիրելու: Հանրապետական կուսակցության փոխնախագահ, պատգամավոր Գալուստ Սահակյանը «Հետքի» հետ զրույցում ասաց, որ քննարկվելու են «բազմաթիվ հարցեր»:
Ըստ Գալուստ Սահակյանի` գործադիր մարմնի նիստը օրակարգ չունի, եւ միայն տեղում պարզ կլինի, թե ինչ է քննարկվելու: «Գործադիր մարմնի յուրաքանչյուր անդամ ինքն է հարցեր բարձրացնելու, որոնք էլ քննարկվելու են գործադիրի նիստում»,-ավելացրեց Գ. Սահակյանը:
ՀՀԿ-ի փոխնախագահը թեեւ չմանրամասնեց, թե ինչ հարցեր են քննարկվելու, սակայն ՀՀԿ-ի մեր աղբյուրը տեղեկացրեց, որ ավելի շատ քննարկվելու է կուսակցության գալիք համագումարի հետ կապված հարցեր:

“Многочисленные вопросы” на заседании исполнительного органа РПА
Сегодня вечером состоится заседание исполнительного органа правящей Республиканской партии Армении. В беседе с “Hetq”-ом заместитель председателя РПА, депутат Национального Собрания Галуст Саакян сказал, что будут обсуждаться “многочисленные вопросы”.
По словам зампредседателя РПА, заседание не имеет повестки, и подлежащие обсуждению вопросы выясняются на месте. “Каждый член исполнительного органа сам выдвигает вопросы, которые должны быть обсуждены на заседании”,- пояснил Галуст Саакян.
Он не уточнил, какие вопросы будут обсуждаться, однако наш источник в РПА сообщил, что скорее всего это будут вопросы, связанные с предстоящим съездом партии.