ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը հայտնում է, որ դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն:
Հակառակորդի կրակոցից զոհվել է ՊԲ զինծառայող Արման Սամվելի Մովսիսյանը
Օգոստոսի 14-ին ժամը 11:00-ի սահմաններում ՊԲ-ի հյուսիս-արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից, մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 1998թ. ծնված Արման Սամվելի Մովսիսյանը:
Արցախի հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում զոհված զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:

По сообщению пресс-службы Минобороны Республики Арцах, 14 августа около 11.00 на боевом посту одной из воинских частей Армии обороны, дислоцированной на северо-восточном участке линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск, смертельное ранение вследствие выстрела со стороны противника получил военнослужащий АО Арман Самвелович Мовсисян, 1998 г.р.
Проводится следствие с целью выяснения обстоятельств произошедшего.
Министерство обороны Арцаха разделяет горечь тяжелой утраты и выражает поддержку членам семьи, родным и сослуживцам погибшего военнослужащего.