Վարչապետն ընդունել է Կորեայի Ջեոլաբուկ-դո նահանգի պատվիրակությանը
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ընդունել է Կորեայի Ջեոլաբուկ-դո նահանգի ղեկավար Սոնգ Հա-Ջինի գլխավորած պատվիրակությանը:
Կառավարության պաշտոնական կայքը տեղեկացնում է, որ հանդիպմանը քննարկվել են երկկողմ տնտեսական կապերի զարգացմանը վերաբերող հարցեր: Կարեն Կարապետյանը նշել է, որ ՀՀ կառավարությունը շարունակական բարեփոխումներ է իրականացնում բիզնես միջավայրի բարելավման և ներդրումային ծրագրերի համար նպաստավոր պայմանների ստեղծման ուղղությամբ: Սոնգ Հա-Ջինը նշել է, որ կորեացի գործարարները հետաքրքրված են Հայաստանում ներդրումային ծրագրեր իրականացնելու հարցում, և այցի շրջանակում արդյունավետ հանդիպումներ են ունեցել հայաստանցի գործընկերների հետ: Ջեոլաբուկ-դոյի նահանգապետը ներկայացրել է իր ղեկավարած նահանգում զարգացման ներուժ ունեցող ոլորտները՝ գյուղատնտեսություն, զբոսաշրջություն, տեղեկատվական տեխնոլոգիաներ:
Վարչապետ Կարապետյանը նշել է, որ հայկական կողմը հետաքրքրված է նշված բնագավառերնում հայ-կորեական կապերի զարգացմամբ, ինչը կարող է նոր թափ հաղորդել երկու երկրների համագործակցությանը:

Премьер-министр принял делегацию корейской провинции Джеолабук-до
Премьер-министр Карен Карапетян сегодня принял делегацию во главе с руководителем провинции Джеолабук-до Республики Корея Сонг Ха-Джином.
На встрече были обсуждены вопросы развития двусторонних экономических связей. Карен Карапетян отметил, что Правительство РА осуществляет последовательные реформы в направлении улучшения бизнес-среды и создания благоприятных условий для инвестиционных программ. Сонг Ха-Джин отметил, что корейские бизнесмены заинтересованы в осуществлении инвестиционных программ в Армении, и в рамках визита состоялись результативные встречи с армянскими партнерами.
Губернатор провинции Джеолабук-до представил сферы, имеющие потенциал развития в возглавляемой им провинции: сельское хозяйство, туризм, информационные технологии.
Премьер-министр Карапетян отметил, что армянская сторона заинтересована в развитии армяно-корейских связей в указанных сферах, которые могут придать новый размах сотрудничеству между двумя странами.