Միրզախանյանին ազատություն «պարգեւած» դատավորի անունը գաղտնի են պահում
Երեկ երեկոյան ազատ է արձակվել Էջմիածնի քաղաքապետարանի բնակկոմունալ վարչության պետ Նորիկ Միրզախանյանը, ով դեկտեմբերի 12-ին ոստիկանության քրեական հետախուզության գլխավոր վարչության աշխատակիցների կողմից Երեւան-Էջմիածին մայրուղում ձերբակալվել էր: Ըստ ոստիկանության` Ն. Միրզախանյանի մոտ հայտնաբերվել էր 7.4 գրամ թմրանյութ:
Երեկ Արմավիրի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավորը չի բավարարել նախաքննական մարմինի՝ Նորիկ Միրզախանյանի նկատմամբ երկամսյա կալանք կիրառելու միջնորդությունը: Նրա նկատմամբ որպես փափանման միջոց է ընտրվել քաղաքից չհեռանալու մասին ստորագրությունը:
Քննիչի միջնորդությունը քննվել է Արմավիրի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանի Արմավիրի նստավայրում: Դատարանը խիստ գաղտնի է պայում այն դատավորի անունը, ով կալանքի որոշում չի կայացրել: Արմավիրի դատարանի նստավայրից ասացին, որ իրենց մոտ չի լսվել այդ հարցը, իսկ Էջմիածնի նստավայրի գրասենյակից պատասխանեցին, որ այն խիստ գաղտնի է եւ հրապարակել չեն կարող:
Հիշեցնենք, որ Ն. Միրզախանյանի նկատմամբ հարուցվել է քրեական գործ` Քրեական օրենսգրքի 268 հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով (առանց իրացնելու նպատակի զգալի չափերով թմրամիջոցներ կամ հոգեմետ նյութեր ապօրինի պատրաստելը, վերամշակելը, ձեռք բերելը, պահելը, փոխադրելը կամ առաքելը):
Էջմիածնի քաղաքապետարանի լրատվական բաժնից «Հետքին» տեղեկացրին, որ այսօր Նորիկ Միրզախանյանը վերադարձել է իր աշխատանքին եւ կատարում է իր պարտականությունները:

Имя судьи, "даровавшего" свободу Мирзаханяну, держится в секрете
Вчера вечером был освобожден начальник жилищно-коммунального управления мэрии Эчмиадзина Норик Мирзаханян, задержанный сотрудниками управления по уголовному розыска полиции РА 12 декабря на автотрассе Ереван-Эчмиадзин. По сообщению пресс-службы полиции, у Мирзаханяна было обнаружено 7,4 гр наркотического вещества.
Вчера судья суда общей юрисдикции Армавирской области не удовлетворил ходатайство органа предварительного следствия о применении в отношении Мирзаханяна 2-месячного ареста. В качестве меры пресечения была избрана подписка о невыезде. Имя судьи, не принявшего решение об аресте, держится в строжайшем секрете.
Напомним, что в отношении Норика Мирзаханяна возбуждено уголовное дело по признакам ч.2 ст.268 УК РА (незаконные изготовление, переработка, приобретение, хранение, перевозка или пересылка наркотических средств или психотропных веществ без цели сбыта).
В пресс-службе мэрии Эчмиадзина "Hetq"-у сообщили, что сегодня Мирзаханян явился на работу и приступил к исполнению своих обязанностей.