4 օրինագիծ ընդունվեց. ԱԺ արտահերթ նիստն ավարտվեց
Մտքերի փոխանակությունից հետո ԱԺ-ն անցավ քվեարկության, և կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի ստեղծման օրինագիծը երկրորդ ընթերցմամբ ընդունվեց` 91 կողմ ձայների հարաբերակցությամբ։
«Պետական գույքի մասնավորեցման 2017-2020 թվականների ծրագրի մասին» օրինագիծը երկրորդ ընթերցմամբ և ամբողջությամբ խորհրդարանը ընդունեց 58 կողմ, 30 դեմ ձայների հարաբերակցությամբ։
Ապա խորհրդարանը 57 կողմ, 24 դեմ ձայների հարաբերակցությամբ ընդունեց Հայաստանի վարչատարածքային բաժանման, տեղական ինքնակառավարման մասին օրենքներում փոփոխություններ, լրացումներ կատարելու մասին օրինագիծը։ Մինչ այդ «Ելք» դաշինքի պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը հայտնեց, որ իրենք չեն մասնակցի այս քվեարկությանը և կառավարությանը կոչ արեց ներկայացնել զեկույց, թե խորոշացված համայնքներում՝ Տաթևում, Դիլիջանում, Թումանյանում, խոշորացումից հետո ի՞նչ է տեղի ունեցել: «Սա իսկապես մի հարց է, որը չի կարելի էմոցիոնալ դաշտում որոշում կայացնել, և մենք պետք է հստակ իմանանք, թե ինչ է կատարվում խոշորացված համայնքներում»,- ասաց Փաշինյանը:
Քվեարկության արդյունքում խորհրդարանը նաև 90 կողմ, 1 դեմ ձայների բաշխումով հաստատեց «Հանրային ծառայությունները կարգավորող մարմնի» օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին օրինագիծը։

Завершило работу внеочередное заседание НС: приняты четыре законопроекта
После обмена мыслями Национальное Собрание приступило к голосованию. Во втором чтении принят проект закона о создании комиссии по предотвращению коррупции.
Проект закона “О программе приватизации госимущества на 2017-2020 гг.” парламент также принял во втором чтении и полностью.
Принят и законопроект о внесении изменений и дополнений в законы об административно-территориальном делении Армении и о местном самоуправлении. До этого депутат фракции “Выход” Никол Пашинян сообщил, что в этом голосовании они участвовать не будут, и призвал правительство представить доклад о положении дел в общинах Татев, Дилижан и Туманян после их укрупнения. “Мы должны четко знать, что происходит в общинах после укрупнения”,- добавил депутат.
Парламент также утвердил проект закона о внесении изменений и дополнений в закон “Об органе регулирования общественных услуг”.