Զարուհի Փոստանջյանն ու աղջիկը դեռևս հիվանդանոցում են
Զարուհի Փոստանջյանն ու աղջիկը դեռևս գտնվում են «Արմենիա» բժշկական կենտրոնում։ Այս մասին «Հետք»-ին փոխանցեց «Երկիր Ծիրանի» կուսակցության Երեւանի ավագանու ընտրությունների նախընտրական շրջանում մամուլի պատասխանատուն Սոնա Աղեկյանը։
Փոստանջյանը մարմնի տարբեր հատվածներում ունի սալջարդեր, կապտուկներ և ուռած է ուսը։ Իսկ աղջկան, Աղեկյանի հաղորդմամբ՝ բժիշկները դեռևս արգելում են տեղաշարժվել։ Նա արդեն երրորդ օրն է  բժիշկների հսկողության տակ է, իսկ Փոստանջյանին հիվանդանոց են տեղափոխել երեկ։
Խոսնակն ասում է, որ իրենց այդքան բարձրաձայնումներից հետո են միայն երեկ Փոստանջյանի համար դատաբժշկական փորձաքննություն նշանակել, իսկ քանի որ աղջկան բժշիկները արգելում են տեղաշարժվել, դատաբժիշկները իրենք են գնացել հիվանդանոց։
Հիշեցնենք, որ մայիսի 14-ին՝ Երևանի ավագանու ընտրությունների օրը, քաղաքապետի թեկնածու Զարուհի Փոստանջյանը մտել էր քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի նախընտարական շտաբ՝ ընտրակաշառ բաժանող անձանց  ցուցակները հայնաբերելու նպատակով։ Սակայն նրան դուրս էին հանել շտաբից։ Շտաբի դիմաց ոստիկանները Փոստանջյանին և նրա աղջկան փորձել էին բռնի ուժով բերման ենթարկել, որի ժամանակ նրանք մարմնական վնասվածքեր էին ստացել։

Заруи Постанджян и ее дочь все еще находятся в больнице
Председатель оппозиционной партии “Страна абрикоса”, кандидат в мэры Еревана Заруи Постанджян и ее дочь все еще находятся в медицинском центре “Армения”. Об этом Hetq.am сообщила пресс-секретарь “СА” на период выборов Сона Агекян.
На различных частях тела Заруи Постанджян имеются ушибы, синяки, плечо распухло. Что касается ее дочери,то врачи пока запрещают ей передвигаться. Девушка уже второй день находится под наблюдением врачей, тогда как З.Постанджян была доставлена в больницу вчера.
По словам пресс-секретаря, судмедэкспертиза для оппозиционного кандидата в мэры была назначена только после многочисленных обращений. А поскольку дочери Заруи Постанджян запрещено передвигаться, то судмедэксперты сами прибыли в больницу.
Напомним, что 14 мая, в день выборов в совет старейшин Еревана, кандидат на пост мэра столицы Заруи Постанджян пришла в предвыборный штаб действующего мэра и кандидата в мэры Тарона Маркаряна с тем, чтобы обнаружить списки лиц, раздающих взятки избирателям. Однако из штаба ее выдворили, а находившиеся там полицейские попытались насильно подвергнуть приводу кандидата и ее дочь. Во время этих действий Заруи Постанджян и ее дочь получили телесные повреждения.