Ադրբեջանական կառավարվող հրթիռից ռազմական տեխնիկա է վնասվել. ԼՂՀ ՊՆ
Մայիսի 15-ին և լույս 16-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է մոտ 55 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 1200 կրակոց: Այս մասին հայտնումն է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Բացի հրաձգային զինատեսակներից ադրբեջանական զինուժը շփման գծի տարբեր հատվածներում կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ (3 արկ) և հաստոցավոր հակատանկային նռնականետ (9 արկ): Իսկ ՊԲ արևելյան ուղղությամբ հակառակորդը կիրառել է «ՍՊԱՅԿ» տիպի կառավարվող հրթիռ, ինչի արդյունքում մասնակի վնասվել է մեկ ռազմական տեխնիկա:
«Ադրբեջանական զինուժի սադրանքի արդյունքում պաշտպանության բանակը մարդկային կորուստ չի ունեցել: ՊԲ առաջապահ զորամասերը ադրբեջանական զինուժի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար դիմել են պատասխան գործողությունների և շարունակել վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը»,- գրված է պաշտոնական հաղորդագրության մեջ:

Азербайджанская управляемая ракета повредила военную технику – МО НКР
15-го и в ночь на 16-го мая на линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск противник из огнестрельного оружия различного калибра нарушил режим прекращения огня около 55 раз, произведя в направлении армянских позиций более 1200 выстрелов. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны НКР.
Помимо стрелкового оружия ВС Азербайджана на различных участках линии соприкосновения применили также 60-мм миномет (3 снаряда) и станковый противотанковый гранатомет (9 снарядов). На восточном направлении Армии обороны противник использовал управляемую ракету “Спайк”, в результате чего частичное повреждение получила одна единица военной техники.
“В результате провокации со стороны ВС Азербайджана Армия обороны человеческих потерь не имеет. С целью подавления наступательной активности противника передовые подразделения АО прибегли к ответным действиям и продолжили уверенно выполнять поставленную перед ними боевую задачу”,- говорится в сообщении.