Արցախում զինծառայողներ են ջրահեղձ եղել
Արցախի պաշտպանության նախարարությունը հայտնում է, որ մայիսի 8-ի առավոտյան ՊԲ հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկում տեղի է ունեցել դժբախտ պատահար: Ըստ նախնական տվյալների, ճանապարհատրասնպորտային պատահարի հետևանքով, զորամասին հարակից ջրամբարում ջրահեղձ են եղել ՊԲ զինծառայողներ Ռուբեն Մնացականի Բարսեղյանը (ծնվ. 1998թ.), Ռաֆայել Արթուրի Բիշարյանը (ծնվ. 1997թ.) և Ռուբեն Հովհաննեսի Մնացականյանը (ծնվ. 1998թ.): Որոնողական աշխատանքների արդյունքում հայտնաբերվել են Ռուբեն Բարսեղյանի և Ռաֆայել Բիշարյանի մարմինները: Ռուբեն Մնացականյանի ճակատագիրը պարզելու համար որոնողական աշխատանքները շարունակվում են:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում զոհված զինծառայողների ընտանիքների անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:

В Арцахе утонули военнослужащие
По сообщению Министерства обороны Республики Арцах утром 8 мая в одной из расположенных на северном направлении воинских частей Армии обороны произошел несчастный случай. По предварительным данным вследствие ДТП военнослужащие Рубен Барсегян (1998 г.р.), Рафаэль Бишарян (1997 г.р.) и Рубен Мнацаканян (1998 г.р.) утонули в водохранилище недалеко от воинской части.
В результате проведенных поисковых работ обнаружены тела Рубена Барсегяна и Рафаэла Бишаряна. Спасательные работы продолжаются для выяснения судьбы Рубена Мнацаканяна.
С целью установления подробностей инцидента ведется следствие.
Министерство обороны Республики Арцах разделяет горечь тяжелой утраты и выражает свою поддержку членам семей, родным и сослуживцам погибших военнослужащих.