ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը հայտնում է, որ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 580 կրակոց: Շփման գծի արևելյան և հյուսիսարևելյան հատվածներում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ (11 արկ):
Շփման գծի արևելյան և հյուսիսարևելյան հատվածներում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է 60 միլիմետրանոց ականանետ
Մայիսի 5-ին և լույս 6-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է 45 անգամ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար դիմել են պատասխան գործողությունների և շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

На линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск 5-го и в ночь на 6-е мая противник из огнестрельного оружия различного калибра нарушил режим прекращения огня 45 раз, произведя в направлении армянских позиций более 580 выстрелов.
На восточном и северо-восточном участках линии соприкосновения ВС Азербайджана применили также 60-мм миномет (11 снарядов).
Передовые подразделения Армии обороны с целью подавления наступательной активности противника прибегли к ответным действиям и продолжали уверенно нести боевое дежурство.
На данный момент ситуация на передовой относительно спокойная. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах.