ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունy հայտնում է, որ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 630 կրակոց: Շփման գծի հարավային ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ (2 արկ):
Շփման գծի հարավային ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ
Ապրիլի 29-ին և լույս 30-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 35 անգամ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են տիրապետել օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և վստահորեն իրականացնել մարտական ծառայություն:

На южном направлении линии соприкосновения ВС Азербайджана применили 60-мм миномет
На линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск 29-го и в ночь на 30-е апреля противник из огнестрельного оружия различного калибра нарушил режим прекращения огня более 35 раз, произведя в направлении армянских позиций около 630 выстрелов.
На южном направлении линии соприкосновения ВС Азербайджана применили также 60-мм миномет (2 снаряда).
Передовые подразделения Армии владеют оперативно-тактической ситуацией и продолжают уверенно нести боевую службу. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах.