Հակառակորդի կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտման հետևանքով ապրիլի 24-ին՝ ժամը 17:50-ի սահմաններում, ՊԲ արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 1997թ. ծնված Նարեկ Հմայակի Հարությունյանը: Այս մասին տեղեկացնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը։
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում զոհված զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:
Մամուլի ծառայությունը հայտնում է, որ ապրիլի 24-ին և լույս 25-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 50 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով 800 կրակոց: Շփման գծի հարավարևելյան և արևելյան հատվածներում ադրբեջանական զինուժը ակտիվորեն կիրառել է դիպուկահար հրացաններ (50 կրակոց):
Հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար ՊԲ առաջապահ զորամասերը դիմել են պատասխան գործողությունների:

24 апреля около 17:50 на оборонительном участке одной из воинских частей Армии обороны Арцаха, дислоцированной на восточном направлении линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск, вследствие нарушения противником режима прекращения огня смертельное огнестрельное ранение получил военнослужащий Нарек Амаякович Арутюнян, 1997 г.р. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах.
Для выяснения подробностей инцидента ведется следствие. Министерство обороны Арцаха разделяет боль тяжелой утраты и выражает поддержку членам семьи, родным и сослуживцам погибшего военнослужащего, говорится в сообщении.
Пресс-служба МО сообщает, что на линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск 24-го и в ночь на 25-е апреля противник из огнестрельного оружия различного калибра нарушил режим прекращения огня более 50 раз, произведя в направлении армянских позиций 800 выстрелов.
На юго-восточном и восточном участках линии соприкосновения ВС Азербайджана активно применяли снайперские винтовки (50 выстрелов).
С целью подавления наступательной активности противника передовые подразделения Армии обороны прибегли к ответным действиям.