Ապրիլի 21-ին և լույս 22-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 50 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 520 կրակոց:
ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը տեղեկացնում է, որ շփման գծի արևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև հաստոցավոր հակատանկային նռնականետ (5 արկ):
«ՊԲ առաջապահ զորամասերը անհրաժեշտության դեպքում դիմել են պատասխան գործողությունների և համապատասխան քայլեր ձեռնարկել մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար»,- գրված է ՊՆ մամուլի ծառայության տարածած հաղորդագրության մեջ:

На линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск 21-го и в ночь на 22-е апреля противник из огнестрельного оружия различного калибра нарушил режим прекращения огня 50 раз, произведя в направлении армянских позиций более 520 выстрелов.
На восточном направлении линии соприкосновения ВС Азербайджана применили также станковый противотанковый гранатомет (5 снарядов).
Передовые подразделения Армии обороны в случае необходимости прибегали к ответным действиям, предприняв соответствующие шаги для организации надежной обороны боевых позиций”,- говорится в сообщении пресс-службы Министерства обороны Республики Арцах.