ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը հայտնում է, որ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 500 կրակոց: Շփման գծի հարավային, արևելյան և հյուսիսային ուղղություններում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է տարբեր տրամաչափի դիպուկահար հրացաններ:
Հակառակորդը հադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 40 անգամ
Ապրիլի 19-ին և լույս 20-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 40 անգամ։
Մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահխպանություն:

Противник нарушил режим прекращения огня около 40 раз
На линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск 19-го и в ночь на 20-е апреля противник из огнестрельного оружия различного калибра нарушил режим прекращения огня около 40 раз, произведя в направлении армянских позиций более 500 выстрелов.
На южном, восточном и северном направлениях линии соприкосновения ВС Азербайджана применили снайперские винтовки различного калибра.
По сообщению пресс-службы Минобороны Республики Арцах, подразделения Армии обороны полностью контролируют ситуацию на передовой и продолжают надежно оборонять боевые позиции.