Նիկոլ Փաշինյանը կառաջարդրվի որպես Երևանի քաղաքապետի թեկնածու
Ազգային ժողովի արդեն իսկ ընտրված պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը քիչ առաջ իր ֆեյսբուք էջում հեռարձակված ուղիղ եթերի ժամանակ հայտնեց, որ մայիսի 14-ին կայանալիք Երևանի ավագանու ընտրություններում գլխավորելու է «Ելք» դաշինքի ցուցակը՝ քաղաքապետի թեկնածություն առաջադրելով։
«Այս ընտրություններին մասնակցում ենք միայն մեկ նպատակով՝ հաղթելու այդ ընտրություններում և ստանձնելու Երևան քաղաքի քաղաքային իշխանությունը»,-նշեց նա։
Պատգամավորը հավաստեց, որ այս որոշումը հեշտությամբ չի կայացրել, քանի որ մեկ շաբաթ առաջ արդեն իսկ ընտրվել է պատգամավոր։ Իր կարծիքով՝ մեկ շաբաթ առաջ կայացած ընտրությունների արդյունքները ցույց են տվել, որ քաղաքացիներն իրենց օգտին քվեարկել են, որպեսզի օգտագործեն փոփոխությունների բոլոր հնարավորությունները։ Նրա խոսքով՝ Հայաստանի քաղաքացիներին օգնելու են՝ գտնել հուսահատության փոսից դուրս գալու ելքը։

Никол Пашинян будет выдвинут кандидатом в мэры Еревана
Избранный на днях депутатом Национального Собрания Никол Пашинян немногим ранее в прямом эфире на своей странице в Фейсбуке сообщил, что на предстоящих 14 мая выборах в совет старейшин Еревана возглавит список блока “Елк” (“Выход”). Это означает, что Пашинян будет баллотироваться на пост мэра столицы.
“В этих выборах мы участвуем с одной целью – одержать победу и придти к власти в Ереване”,- заявил новоизбранный депутат.
Он отметил, что это решение далось ему нелегко, поскольку неделю назад он уже стал депутатом парламента. По словам Никола Пашиняна, результаты прошедших парламентских выборов показали, что граждане проголосовали за “Елк”, чтобы использовать все возможности для перемен.