Շփման գծի հյուսիսարևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ
Ապրիլի 6-ին և լույս 7-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում, հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 25 անգամ։ ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը հայտնում է, որ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել շուրջ 400 կրակոց: Շփման գծի հյուսիսարևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ (4 արկ):
Մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնագծում՝ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատասխան գործողությունների:

На линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск 6-го и в ночь на 7-е апреля противник из огнестрельного оружия различного калибра нарушил режим прекращения огня более 25 раз, произведя в направлении армянских позиций около 400 выстрелов.
На северо-восточном направлении линии соприкосновения ВС Азербайджана применили также 60-мм миномет (4 снаряда). По сообщению пресс-службы Министерства обороны Республики Арцах , передовые подразделения Армии обороны сохраняли полный контроль на передовой, прибегая в случае необходимости к ответным действиям.