Ապրիլի 4-ին և լույս 5-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում ադրբեջանական կողմը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է 40 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 900 կրակոց: Շփման գծի հյուսիսարևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ (3 արկ) և հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետ (10 արկ): Այս մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
«ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը»,- գրված է ՊՆ հաղորդագրության մեջ:

На линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск 4-го и в ночь на 5-е апреля противник из огнестрельного оружия различного калибра нарушил режим прекращения огня 40 раз, произведя в направлении армянских позиций более 900 выстрелов. На северном направлении линии соприкосновения ВС Азербайджана применили также 60-мм миномет (3 снаряда) и станковый автоматический гранатомет (10 снарядов). Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах.
“Передовые подразделения Армии обороны полностью контролируют ситуацию на передовой и продолжают уверенно выполнять поставленную перед ними боевую задачу”,- говорится в сообщении.