«ՀՀԿ-ի և «Ծառուկյան» դաշինքի վստահված անձինք հոգեբանական ճնշում են կատարում ընտրողների վրա»,- ասում է հանձնաժողովի քարտուղարը
«ՀՀԿ-ի և Ծառուկյան դաշինքի վստահված անձինք քվեախցիկի մոտ են կանգնում և հոգեբանական ճնշում են կատարում ընտրողների վրա»,- այս մասին մեզ հետ զրույցում ասաց «Կոնգրես-ՀԺԿ» դաշինքի ներկայացուցիչ, Ջրվեժ քաղաքի 2/11 ընտրատեղամասի հանձնաժողովի քարտուղար Պետրոսյան Ալվարդը։ Ըստ նրա՝ կուսակցություններից ամենաշատը ՀՀԿ-ի վստահված անձինք են առաջացնում։ «Նրանց վստահված անձինք կանչում են ինչ-որ ընտրողի և ասում՝ չէ, նա պետք է, մյուսը գնա, կամ՝ չէ, հենց այս մեկը պարտադիր պետք է օգնություն ցուցաբերի»։ Նա նաև նշեց, որ ի տարբերություն ՀՀԿ-ի՝ «Ծառուկյան» դաշինքի վստահված անձինք ավելի հասկացող են, թեև թվաքանակով շատ են։

“Доверенные лица РПА и блока “Царукян” оказывают психологические давление на избирателей” – секретарь избиркома
“Доверенные лица Республиканской партии Армении и блока “Царукян”, стоя у кабинок для голосования, оказывают психологическое давление на избирателей”,- сказала в беседе с нами представитель блока “Конгресс-НПА”, секретарь избирательной комиссии участка 2/11 в Джрвеже Алвард Петросян.
По ее словам, чаще всего давление оказывают доверенные лица РПА. “Они вызывают какого-либо избирателя и заявляют, что именно он должен оказать помощь другому избирателю”- отметила А.Петросян. По ее словам, в отличие от представителей РПА доверенные лица блока “Царукян” ведут себя более сдержанно.