Միջազգային դիտորդը հրաժարվեց գնահատել ընտրությունների ընթացքը
Երևանի թիվ 2 ընտրատարածքի 2/51 (134 հիմնական դպրոց) ընտրատեղամասում իր ընտրական իրավունքը կիրացնի 1845 քաղաքացի, որոնցից  15:30-ի դրությամբ 637-ն արդեն կատարել է ընտրությունը։ Նրանցից 14-ին քվեարկության ընթացքում ցուցաբերվել է օգնություն։ Հանձնաժողովի քարտուղար Քրիստինե Իվանյանի («Ժառանգություն» խմբակցություն) խոսքերով՝ այլ անձանց օգնությամբ քվեարկողները ոչ միայն մեծահասկաներն են, այլև հաշմանդամություն ունեցող անձինք, կույրերն ու լսողության խնդիր ունեցողները: «Բոլորին էլ անծանոթ անձինք են օգնել, իսկ այցելությունը բավականին ակտիվ է»,- հավելում է Քրիստինե Իվանյանը։
«Հայկական վերածնունդ» կուսակցության վստահված անձ Վ․ Մուրադյանը, որն ընտրատարածքը բացվելուն պես հետևում է ընտրական գործընթացին, նշեց, որ 2/51ընտրատեղամասում խախտումների դեպքեր չեն գրանցվել. «Սկզբում հերթի գոյացություն կար, բայց շուտով շտկեցին, և ամեն ինչ կարգավորվեց»:
Իսկ միջազգային դիտորդ Ալինա Զոլոտարևնան հրաժարվեց ԱԺ ընտրությունների ընթացքի մասին որևէ մեկնաբանություն տալուց՝ պատճառաբանելով, թե ինքն իրավասու չէ կարծիք հայտնել:
Հիշեցնենք, որ թիվ 2 ընտրատարածքի 2/57 ընտրատեղամասում տարածքային ցուցակներով իրենց թեկնածությունն են առաջադրել Զարուհի Բաթոյանը և Կարեն Չիլինգարյանը՝ «Ելք» դաշինքից, Ստյոպա Սաֆարյանը՝ «Ազատ դեմոկրատներ» կուսակցությունից, Միհրան Պողոսյանը և Ռոբերտ Սարգսյանը՝ «ՀՀԿ»-ից։

Международный наблюдатель отказался дать оценку ходу выборов
По положению на 15.30 на избирательном участке 2/51 в Ереване проголосовали 637 человек, из них 14-ти была оказана помощь в вопросе порядка голосования. По словам секретаря комиссии Кристине Иванян (фракция “Наследие”), с помощью вторых лиц проголосовали не только пожилые, но и имеющие инвалидность избиратели. “Всем помогли незнакомые люди”,- отметила К.Иванян.
По словам доверенного лица от партии “Армянское возрождение” В.Мурадяна, нарушения на избирательном участке 2/51 не зафиксированы.
Присутствовавшая на избирательном участке международный наблюдатель Алина Золотарева отказались комментировать ход голосования, отметив, что не правомочна высказывать мнение.
Отметим, что на избирательном участке 2/57 баллотируются Заруи Батоян и Карен Чилингарян (блок “Елк”), Степа Сафарян (партия “Свободные демократы”), Мигран Погосян и Роберт Саркисян (Республиканская партия Армении).