Ահազանգ ընտրակաշառքի վերաբերյալ
«Հետքի» խմբագրությունը ահազանգ ստացավ, որ Երևանի Աջափնյակ համայնքի թիվ 5/14 ընտրատեղամասի հարևանությամբ ընտրակաշառք են բաժանում: Մենք շտապեցինք դեպքի վայր, որտեղ կարմիր գույնի մեքենայի մոտ մարդիկ էին հավաքված: Դեպքի առթիվ ահազանգած քաղաքացին հայտնել  էր, որ քաղաքացիները, նախօրոք ցուցակագրված մոտենում էին մեքենային, այնուհետև գնում ընտրատեղամաս քվեարկություն կատարելու: Քվեարկելուց հետո, դարձյալ մոտենում էին մեքենային ու ստանում գումարը: Գործընթացը չհասցրեցինք լուսանկարել, բայց, նկատելով մեզ, մարդիկ հեռացան մեքենայի մոտից, իսկ մեքենան շարժվեց' կանգնելով մի փոքր հեռու:
Մեզ մոտեցավ մի քաղաքացի, ով ներկայացավ որպես Ֆիլիպ Կիրակոսյան: Նա հորդորում էր քաղաքացիներին քվեարկել «Ծառուկյան» դաշինքի օգտին: Այնինչ մեզ ահազանգած քաղաքացին պնդում էր, որ իրականում Ֆիլիպ Կիրակոսյան ներկայացած անձը Հանրապետական կուսակցության անդամ է և իրական անունն է Ռուբեն Եղիազարյան։ Քաղաքացին նշում էր նաև, որ Ռուբեն Եղիազարյանը հանդիսանում է Աջափնյակ համայնքի «Դավիթաշենի 2/Լ-2» համատիրության նախագահը:

Сигнал о раздаче взяток избирателям
Редакция Hetq.am получила сигнал о том, что по соседству с избирательным участком 5/14 в столичной общине Ачапняк избирателям раздают взятки. Мы поспешили на указанное место, где увидели скопление людей рядом с автомобилем красного цвета. Позвонивший нам гражданин рассказал, что люди, которые заранее были включены в список, подходят к машине, после чего направляются к избирательному участку. После голосования они вновь подходят к автомобилю и получают деньги.
Мы не успели сфотографировать этот процесс, так как люди, заметив нас, отошли от машины, а она отъехала подальше.
К нам подошел граждинан, представившийся Филиппом Киракосяном. Он призывал граждан голосовать за блок “Царукян”. Между тем звонивший нам утверждал, что лицо, представляющееся Киракосяном, на самом деле член Республиканской партии Армении, а его настоящее имя Рубен Егиазарян. Звонивший также отметил, что Рубен Егиазарян является председателем кондоминиума “Давидашенский 2/Լ-2” в общине Ачапняк.