669 միլիոն դրամ արժեքով տուն-թանգարանը կփոխանցվի «Ազնավուրը» հիմնադրամին
Պետական գույքի կառավարման վարչության պետի տեղակալ Աշոտ Մարկոսյանը կառավարության այսօրվա նիստին ներկայացրեց որոշման մի նախագիծ, որով Անտառային փողոցի 11/4 հասցեում գտնվող, 669 միլիոն դրամ սկզբնական արժեքով Շառլ Ազնավուրի տուն-թանգարանը և դրա զբաղեցրած, օգտագործման, սպասարկման համար անհրաժեշտ 0.1 հեկտար հողամասը կնվիրաբերվի «Ազնավուրը» հիմնադրամին՝ բացառապես որպես Շառլ Ազնավուրի թանգարան և մշակութային կենտրոն օգտագործելու պայմանով:
Կառավարությանը ներկայացված փաստաթղթերում մանրամասնվում է, որ «Ազնավուրը» հիմնադրամը ստեղծվել է մշակութային և կրթական վայր հիմնելու, Շառլ Ազնավուրի տուն-թանգարանի գործունեությանն աջակցելու նպատակով։ Կառավարության և «Ազնավուրը» հիմնադրամի միջև կնքվել է փոխըմբռնման հուշագիր, համաձայն որի` կառավարությունը պարտավորվել է Շառլ Ազնավուրի տուն-թանգարանը փոխանցել հիմնադրամին։
Այս նվիրավտության որոշումը ներկայացվել է անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեին, ֆինանսների և արդարադատության նախարարություններին, նախագահի աշխատակազմին։ Վերջիններից առարկություններ չեն ստացվել։

Фонду “Азнавур” будет передан дом-музей стоимостью 669 млн драмов
Заместитель начальника управления госимущества РА Ашот Маркосян на сегодняшнем заседании правительства представил проект решения, согласно которому расположенный по адресу ул.Антараин, 11/4 дом-музей Шарля Азнавура первоначальной стоимостью 669 млн драмов, а также необходимый для его обслуживания земельный участок площадью 0,1 га передается фонду “Азнавур” с условием использования его исключительно в качестве музея и культурного центра великого шансонье.
В документах отмечается, что фонд “Азнавур” учрежден с целью создания культурного и образовательного центра, а также содействия дому-музею Шарля Азнавура.
Между правительством и фондом “Азнавур” был заключен меморандум о взаимопонимании, по которому правительство обязалось передать дом-музей Шарля Азнавура фонду “Азнавур”.