Իրադրությունն առաջնագծում. հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 35 անգամ
Մարտի 21-ին և լույս 22-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, այդ թվում՝ դիպուկահար հրացաններից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 35 անգամ:
ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունհայտնում է, որ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 400 կրակոց: Ադրբեջանական զինուժը դիպուկահար հրացաններից առավել ակտիվ կրակ է վարել արևելյան և հյուսիսարևելյան հատվածներում՝ արձակելով 31 կրակոց:
Մամուլի ծառայության հաղոդմամբ՝ ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն՝ պատասխան գործողությունների դիմելով միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում:

Ситуация на передовой: противник нарушил режим прекращения огня около 35 раз
На линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск 21-го и в ночь на 22 марта противник из огнестрельного оружия различного калибра, в том числе из снайперских винтовок, нарушил режим прекращения огня около 35 раз, произведя в направлении армянских позиций свыше 400 выстрелов.
Как сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах, наиболее интенсивную стрельбу из снайперских винтовок ВС Азербайджана вели на восточном и северо-восточном участках линии соприкосновения, где был произведен 31 выстрел.
Передовые подразделения Армии обороны продолжают уверенно нести боевое дежурство, прибегая к ответным действиям только в случае крайней необходимости, говорится в сообщении.