Արևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է հաստոցավոր հակատանկային նռնականետ (3 արկ), իսկ հյուսիսային ուղղությամբ՝ 82 միլիմետրանոց ականանետ (1 արկ):
Արևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է հաստոցավոր հակատանկային նռնականետ
Մարտի 10-ին և լույս 11-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է 30 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով 100 կրակոց: Այս մասին տեղեկացնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը։
Մամուլ ծառայության հաղորդմամբ՝ ՊԲ առաջապահ զորամասերը հիմնականում ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և շարունակել իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն:

На восточном направлении ВС Азербайджана применили станковый противотанковый гранатомет
На линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск 10-го и в ночь на 11-е марта противник из стрелкового оружия различного калибра нарушил режим прекращения огня 30 раз, произведя в направлении армянских позиций 100 выстрелов. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах.
На восточном направлении линии соприкосновения ВС Азербайджана применили также станковый противотанковый гранатомет (3 снаряда), а на северном направлении – 82-мм миномет (1 снаряд).
Передовые подразделения Армии обороны в основном воздерживались от ответных действий и продолжали надежно оборонять боевые позиции, говорится в сообщении.