Արկակոծությունից պայմանագրային զինվոր է զոհվել
Մարտի 1-ին՝ ժամը 11:25-ից սկսած, հակառակորդը շարունակել է արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետերից, հաստոցավոր հակատանկային (ՀՀՆ-9) ու ենթափողային (ԵՆ-25) նռնականետերից խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով 10 արկ: Այս մասին հաղորդում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Հակառակորդի կողմից ձեռնարկված արկակոծության արդյունքում, մարտի 1-ին՝ ժամը 16:50-ի սահմաններում, շփման գծի հարավարևելյան (Մարտունի) հատվածում բեկորային մահացու վիրավորում է ստացել ՊԲ պայմանագրային զինծառայող, 1980թ. ծնված Նվեր Յուրիկի Բաբաջանյանը:
«Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում զոհված զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին»,- գրված է հաղորդագրության մեջ:

Вследствие снарядного обстрела погиб военнослужащий-контрактник Армии обороны
1 марта начиная с 11:25 на линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск противник продолжал нарушать режим прекращения огня, применяя 60-мм и 82-мм минометы, гранатометы СПГ-9 и ГП-25. По армянским позициям было выпущено 10 снарядов. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах.
Вследствие снарядного обстрела со стороны противника 1 марта около 16:50 на юго-восточном участке (Мартуни) линии соприкосновения смертельное осколочное ранение получил военнослужащий контрактной службы Армии обороны НКР Нвер Юрикович Бабаджанян (1980 г.р). Для выяснения подробностей случившегося ведется следствие.
“Министерство обороны Республики Арцах разделяет боль тяжелой утраты и выражает свою поддержку членам семьи, родным и сослуживцам погибшего военнослужащего”,- говорится в сообщении.