Հակառակորդը Արցախի ուղղությամբ կիրառել է հակատանկային հրթիռ
Ինչպես հայտնում են ԼՂՀ Պաշտպանության նախարարության լրատվական ծառայությունից՝ այսօր ժամը 15:40-ին շփման գծի հարավարևելյան (Մարտունի) ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է SPIKE տիպի հակատանկային կառավարվող հրթիռ, ինչը վկայում է այն մասին, որ հակառակորդ կողմը միտումնավոր սրում է իրավիճակն առաջնագծում, որը հղի է անկանխատեսելի հետևանքներով:
Թշնամու կողմից հակատանկային կառավարվող հրթիռի կիրառման արդյունքում՝ ՊԲ-ն կորուստներ չի կրել:
Բացի ԱԹՍ կիրառելուց, հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զենքերից, այդ թվում՝ հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետերից (ՀԱՆ-17 – 10 արկ) և 60 միլիմետրանոց ականանետից (2 արկ) շարունակել է խախտել  հրադադարի պահպանման ռեժիմը:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ պատրաստ է իրադարձությունների ցանկացած զարգացման, իսկ շփման գծում իրադրության հետագա սրման ողջ պատասխանատվությունն ընկնելու է Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարության վրա:

Противник выпустил в направлении Арцаха противотанковую ракету
Как сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах, сегодня в 15.40 на северо-восточном направлении (Мартуни) линии соприкосновения вооруженные силы Азербайджана применили управляемую противотанковую ракету SPIKE. Это свидетельствует об умышленном обострении противником ситуации на передовой, что чревато непредсказуемыми последствиями.
Вследствие применения азербайджанской стороной управляемой противотанковой ракеты Армия обороны Арцаха потерь не имеет.
Противник продолжал нарушать режим прекращения огня, используя помимо беспилотников стрелковое оружие различного калибра, в том числе гранатометы АГС-17 (10 снарядов) и 60-мм миномет (2 снаряда).
Минобороны Республики Арцах заявляет, что готово к любому развитию событий, а вся ответственность за дальнейшее обострение ситуации на линии соприкосновения ляжет на военно-политическое руководство Азербайджана.