Գիշերը հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է 15 արկ
Փետրվարի 27-ին և լույս 28-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկայնքով հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 120 անգամ, որի ընթացքում հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է շուրջ 2200 կրակոց: Այս մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը:
«Առավել ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել արևելյան և հյուսիսային ուղղություններում: Նշված հատվածներում ադրբեջանական զինուժը 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետերից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ընդհանուր առմամբ 15 արկ: ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիարժեք վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:

Ночью в направлении армянских позиций было выпущено 15 снарядов
Вдоль всей линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск 27-го и в ночь на 28-е февраля противник нарушил режим прекращения огня свыше 120 раз, произведя в направлении армянских позиций около 2200 выстрелов. Об этом сообщает Министерство обороны НКР.
“Наиболее  интенсивные нарушения были зарегистрированы на восточном и северном направлениях линии соприкосновения. На указанных участках ВС Азербайджана из 60-мм и 82-мм минометов выпустили в направлении армянских позиций в общей сложности 15 снарядов. Передовые подразделения Армии обороны сохраняют полный контроль на передовой и продолжают уверенно нести боевое дежурство”,- говорится в сообщении.