ԼՂՀ ՊՆ. «Ավարտվել է չեզոք գոտուց ադրբեջանական գրոհայինների դիակների տարհանման գործընթացը»
Այսօր ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի միջնորդությամբ կողմերի միջև ձեռք բերված լրացուցիչ պայմանավորվածության արդյունքում՝ ժամը 17:00-ի սահմաններում, ավարտվել է չեզոք գոտուց ադրբեջանական գրոհայինների դիակների տարհանման գործընթացը` Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի դաշտային օգնականների մասնակցությամբ:
Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ տարհանման գործընթացն իրականացվել է համաձայն փետրվարի 25-ին ձեռքբերված պայմանավորվածության, «այսինքն այնպես, ինչպես սկզբնական շրջանում պնդել է արցախյան կողմը»:

Минобороны НКР: “Процесс эвакуации тел азербайджанских диверсантов из нейтральной зоны завершен”
В результате договоренности, достигнутой между сторонами при посредничестве личного представителя действующего председателя ОБСЕ, сегодня около 17:00 при участии Международного Комитета Красного Креста и полевых помощников личного представителя действующего председателя ОБСЕ был завершен процесс эвакуации тел азербайджанских диверсантов из нейтральной зоны.
Министерство обороны Нагорно-Карабахской Республики сообщает, что процесс эвакуации был осуществлен в соответствии с достигнутой 25 февраля договоренностью, “то есть именно так, как изначально настаивала карабахская сторона”.