Արմեն Մարտիրոսյան. «Երկրում արմատական բարեփոխումներ իրականացնելը նորից մնում է օրակագրում»
«Օհանյան-Րաֆֆի-Օսկանյան» դաշինքի անդամ Արմեն Մարտիրոսյանը այսօր հրավիրված ասուլիսին հայտնեց, որ իրենց դաշինիք ցանկությունը երկրում ինքնիշխանության վերահստատումն ու Հայաստանի սուբյեկտայնությունը բարձրացումն է: «Երկրում արմատական բարեփոխումներ իրականացնելը նորից մնում է օրակագրում։ Երկրում իշխանափոխություն սկսել, որպեսզի այդ նպատակներին հասնենք, նորից մնում է օրակարգում», - ասում է նա։
Անդրադառանալով Զարուհի Փոստանջյանի «Ժառանգություն» կուսակցությունից դուրս գալուն՝ ասում է՝ «Ժառանգություն»-ը այն կուսակցությունն է, որը այս տարիներին ոչ հրապարակային, լուռ ու մունջ, առանց ակնկալիքների ապահովել է հայտնի դեմքերի ի հայտ գալուն, ովքեր հնարավորություն կունենային գործունեություն ծավալել, կստանային լիազորություններ՝ հանրությանը ներկայանալու համար: «Կյանքը շարունակվում է, որևէ խնդիր չկա։ Մեր բոլոր հայտնի դեմքերին ամենայն բարիք։ Մենք իրենց հետ ճանապարհ ենք անցել, այնուամենայնիվ նեղ օրեր ենք տեսել, լայն օրեր», - ասում է նա։
Մարտիրոսյանը հավաստիացնում է, որ որևէ յուրահատուկ որոշում չի եղել ընտրության ժամանակ Սեյրան Օհանյանի ցուցակը գլխավորելու մասին, իսկ եթե Զարուհի Փոստանջյանը լիներ դաշինքում, Մարտիրոսյանը կարծում է՝ հնարավոր էր, որ նա գլխավորեր ցուցակը, սակայն նա ի սզբանե մերժել է դաշինքային հարաբերությունների մասին քննարկումները։

Армен Мартиросян: “Вопрос осуществления в стране коренных преобразований остается на повестке дня”
Член блока “Оганян-Раффи-Осканян” Армен Мартисярон на сегодняшней пресс-конференции заявил, что их блок стремится к укреплению суверенитета страны и повышению уровня субъектности Армении. Вопросы осуществление в стране коренных преобразований и начала процесса смены власти остаются на повестке дня, отметил Мартиросян.
Касаясь выхода Заруи Постанджян из партии “Наследие”, он сказал, что все эти годы партия молча, без каких-либо ожиданий способствовала появлению известных лиц, которые имели возможность развернуть деятельность, получить полномочия. “Никаких проблем нет, жизнь продолжается. Всем нашим известным лицам мы желаем всяческих благ. Мы прошли с ними большой путь, пережили и трудности, и радости”,- добавил Армен Мартиросян.
Он также сказал, что если бы Заруи Постанджян согласилась войти в блок, то, возможно, именно она возглавила бы предвыборный список. Но Постанджян сразу отказалась от участия в обсуждении вопроса о формировании блока.