ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը տեղեկացնում է, որ բացի հրաձգային զինատեսակներից, արևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետեր՝ արձակելով 3 արկ:
Հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է 45 անգամ
Փետրվարի 14-ին և լույս 15-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է 45 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 600 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հակառակորդի նախահարձակ գործողությունները ճնշելու համար դիմել են պաատսխան գործողությունների և շարունակել իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն:

Противник нарушил режим прекращения огня 45 раз
На линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск 14-го и в ночь на 15 февраля противник из разнокалиберного стрелкового оружия нарушил режим прекращения 45 раз, произведя в направлении армянских передовых позиций свыше 600 выстрелов.
Согласно сообщению пресс-службы Министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики, помимо стрелковых видов оружия ВС Азербайджана на восточном направлении применили 60-мм и 82-мм минометы, выпустив 3 снаряда.
С целью подавления наступательных действий противника передовые подразделения Армии обороны прибегли к ответным действиям, продолжая осуществлять надежную защиту боевых позиций.