«Ես եղել եմ Ղարաբաղում». Կոմանդոսը մերժել է բելառուսցի գործընկերոջ առաջարկը
Գեներալ-մայոր Արկադի Տեր-Թադեւոսյանը (Կոմանդոս), որը Հայաստանի Պաշտպանական ռազմա-տեխնիկական ընկերության (ԴՕՍԱԱՖ) կենտրոնական խորհրդի նախագահն է, ֆեյսբուքում հրապարակել է իր եւ բելառուսցի գործընկեր Իվան Դիրմանի պաշտոնական նամակագրությունը, որտեղ գեներալը հետաքրքիր դիտարկմամբ մերժել է Մինսկ մեկնելու առաջարկը:
Բելառուսի ԴՕՍԱԱՖ-ի նախագահ Իվան Դիրմանը փետրվարի 2-ին պաշտոնական նամակով դիմել է Արկադի Տեր-Թադեւոսյանին՝ նրան հրավիրելով Բելառուսի ԴՕՍԱԱՖ-ի 90-ամյակին նվիրված՝ փետրվարի 28-ին Մինսկում կայանալիք հանդիսավոր արարողություններին:
Դիրմանը նամակում նշել է, որ տոնակատարությանը նախատեսում են Հայաստանի ԴՕՍԱԱՖ-ի երկու ներկայացուցչի մասնակցություն՝ խնդրելով մինչեւ փետրվարի 15-ը հաստատել մասնակցությունը, նշել նրանց կոնտակտային տվյալները: Ընդ որում, կեցության եւ սննդի ծախսերը բելառուսները պատրաստ են վերցնել իրենց վրա:
Արկադի Տեր-Թադեւոսյանը Բելառուսի կենտրոնական ԴՕՍԱԱՖ-ի նախագահին պատասխանել է մեկ նախադասությամբ. «Հարգելի Իվան Վասիլեւիչ, երախտապարտ եմ հրավերի համար, սակայն, ելնելով այն բանից, որ ես եղել եմ Ղարաբաղում, չեմ կարող մասնակցել Բելառուսի ԴՕՍԱԱՖ-ի հիմնադրման 90-ամյակին նվիրված միջոցառումներին»:

“Я был в Карабахе” – Коммандос отклонил приглашение белорусского коллеги
Генерал-майор Аркадий Тер-Тадевосян (Коммандос), занимающий должность председателя Центрального совета ДОСААФ Армении, опубликовал в Фейсбуке свою официальную переписку с белорусским коллегой Иваном Дирманом, в которой предложение приехать в Минск отклонил с примечательной мотивировкой.
Председатель ДОСААФ Беларуси Иван Дирман 2 февраля обратился к Аркадию Тер-Тадевосяну с официальным письмом, в котором приглашал его принять участие в намеченных на 28 февраля торжественных мероприятиях в Минске, посвященных 90-летию образования ДОСААФ Беларуси.
В письме Дирман отметил, что в праздновании предусмотрено участие двух представителей ДОСААФ Армении, а также просил 15 февраля подтвердить свое участие. При этом расходы на проживание и питание белорусская сторона готова была взять на себя.
Ответ Аркадия Тер-Тадевосяна председателю ДОСААФ Беларуси состоял из одного предложения: “Уважаемый Иван Васильевич! Благодарю Вас за приглашение, но исходя из того, что я был в Карабахе, не смогу принять участие в 90-летии образования ДОСААФ Беларуси”.