Հակառակորդն առաջնագծում ականանետեր ու նռնականետեր է կիրառել
Փետրվարի 3-ին և լույս 4-ի գիշերը իրադրությունը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում արձանագրվել է լարվածության աճ: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊԲ մամլո ծառայությունը:
Հակառակորդը 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետերից, ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետերից և տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 50 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 250 կրակոց:
Շփման գծի արևելյան և հյուսիսարևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը 60 և 82 մմ-ոց ականանետերից արձակել է ընդհանուր առմամբ 98 արկ:
Մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ ՊԲ առաջապահ զորամասերը վստահորեն իրականացրել են իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը և անհրաժեշտության դեպքում դիմել պատասխան գործողությունների:

Противник применил на передовой минометы и гранатометы
На линии соприкосновения вооруженных сил Нагорно-Карабахской Республики и Азербайджана 3 февраля и в ночь на 4 февраля зарегистрирован рост напряженности. Об этом сообщает пресс-служба Армии обороны НКР.
Противник нарушил режим перемирия более 50 раз. В направлении армянских передовых подразделений было произведено свыше 250 выстрелов из минометов калибра 60 и 82 мм, гранатометов “АГС-17” и различного стрелкового оружия.
На восточном и северо-восточном направлениях линии соприкосновения азербайджанские ВС выпустили из минометов калибра 60 и 82 мм в общей сложности 98 снарядов.
Согласно сообщению пресс-службы, передовые подразделения АО уверенно выполнили поставленную перед ними боевую задачу, прибегнув в случае необходимости к ответным действиям.