Հակառակորդը ձեռնարկել է հետախուզա-դիվերսիոն ներթափանցման փորձ․ գերեվարվել է ադրբեջանական բանակի զինծառայող
Փետրվարի 1-ին ժամը 15.00-ի սահմաններում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հյուսիսային (Թալիշ) ուղղությամբ հակառակորդը, օգտագործելով եղանակային մառախլապատ պայմանները, ձեռնարկել է հետախուզա-դիվերսիոն ներթափանցման փորձ:
ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը հայտնում է, որ ՊԲ առաջապահ ուժերը, ժամանակին հավաստանշելով ադրբեջանական հատուկ ջոկատայինների առաջխաղացումը, դիմել են կանխարգելիչ գործողությունների և կորուստներ պատճառելով հետ շպրտել:
Կազմակերպված հակադիվերսիոն գործողության արդյունքում՝ առաջնագիծը պաշտպանող հայկական ուժերին հաջողվել է գերեվարել ադրբեջանական բանակի զինծառայող, 1995թ. Բարդա քաղաքում ծնված Էլնուր Հյուսեին Զադեին: Ըստ հավաստի տվյալների՝ հակառակորդը տվել է նաև առնվազն 1 վիրավոր, որն, ի դեպ, պաշտոնապես հաստատվել է Ադրբեջանի ՊՆ-ի կողմից այսօր տարածված հաղորդագրությամբ:
«ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները շփման գծի ողջ երկայնքով շարունակում են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը և պատրաստ են չեզոքացնել ցանկացած նախահարձակ գործողություն»,- հայտնում է մամուլի ծառայությունը։

Противник предпринял попытку диверсионно- разведывательного проникновения: в плен взят военнослужащий азербайджанской армии
Около 15.00 1 февраля на северном (Талышском) направлении линии соприкосновения карабахско-азербайджанских войск противник, воспользовавшись туманом, предпринял попытку диверсионно-разведывательного проникновения.
По сообщению пресс-службы Министерства обороны НКР, передовые подразделения Армии обороны, вовремя зафиксировав продвижение азербайджанских спецотрядов, прибегли к превентивным действиям и отбросили противника на исходные позиции, причинив ему потери. В результате организованных контрдиверсионных действий защищающим передовую армянским силам удалось взять в плен азербайджанского военнослужащего Эльнура Гусейнзаде 1995 г.р., уроженца города Барда. По достоверным данным с азербайджанской стороны есть как минимум один раненый, что уже подтвердилось в сегодняшнем сообщении Минобороны Азербайджана.
“Передовые подразделения АО продолжают уверенно выполнять поставленную перед ними боевую задачу по всей линии соприкосновения и готовы нейтрализовать любые наступательные действия”,- говорится в сообщении пресс-службы МО НКР.