Պատգամավորը կենսագրություն չունի՞
Վերջին օրերին «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության ակտիվիստների շուրջ ծագած աղմկահարույց գործերն այնքան են շեղել ԲՀԿ խմբակցությանը, որ նույնիսկ իրենց պատգամավորների մասին են մոռացել:
Երբ ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Արմեն Մելիքյանը հրաժարվեց մանդատից, նրա տեղը զբաղեցրեց Մուշեղ Պետոյանը: Նա արդեն մեկ ամիս է՝ պատգամավոր է, սակայն Ազգային ժողովի կայքէջում նրա մասին որեւէ կենսագրական տվյալ չկա: Միայն գրված է, որ նոյեմբերի 3-ից ԲՀԿ խմբակցության անդամ է:
Ազգային ժողովից տեղեկացրին, որ Մուշեղ Պետոյանն իր կենսագրական տվյալները չի ներկայացրել համապատասխան բաժին:
Կենսագրական տվյալների բացակայության պայմաններում լրագրողները Մուշեղ Պետոյանի մասին ընդամենը մեկ բան գիտեն: 131 պատգամավորից նա էր այն «խիզախը», ով Ազգային ժողովում նոյեմբերի 18-ին՝ բյուջեի քննարկման ժամանակ, միայնակ էր մնացել դահլիճում, իսկ Էկոնոմիկայի նախարարն այդ պատճառով նրան պատվի արժանացրեց՝ դիմելով «հարգելի պատգամավորներ» արտահայտությամբ:

Депутат без биографии?
Скандальные истории, в которых в последние дни оказываются замешаны активисты партии "Процветающая Армения", до такой степени отвлекли внимание фракции "ПА", что там даже забыли о собственных депутатах.
После того, как член фракции "Процветающая Армения" Армен Меликян отказался от мандата, его место занял Мушег Петоян. Последний уже месяц является парламентарием, однако на сайте Национального Собрания его биографические данные отсутствуют. Написано лишь, что с 3 ноября он является членом фракции "Процветающая Армения".
В НС сказали, что Мушег Петоян не представил в соответствующий отдел свою автобиографию.
А журналистам о Петояне известно лишь то, что во время обсуждения 18 ноября в парламенте проекта бюджета он оказался единственным "смельчаком", который остался в зале заседаний, в связи с чем министр экономики удостоил его чести, обратившись со словами "уважаемые депутаты".