Սուրեն Կարայան. «Հայաստանի տնտեսությունը պետք է զարգանա ի հաշվի արտահանման»
Տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանը, խոսելով 2017 թվականին ակնկալվող արդյունքների մասին, լրագրողներին ասաց. «Արտահանման մասով այն աճի տեմպերը, որ ունեցել ենք 2016 թվականին, դա կպահպանենք և ավելի կգերազանցենք այդ աճի տեմպերը։ Աճի տեմպեր կունենանք նաև ներդրումների մասով։ Բավականաչափ աշխատանքներ 2016-ի վերջին եռամսյակում իրականացրել ենք, նախապատրաստել ենք դաշտը և ակնկալում ենք, որ 2017 թվականին հա´մ տնտեսական աճը, հա´մ տնտեսական ակտիվության բոլոր ցուցանիշները, այդ թվում նաև արդյունաբերության և արտահանման լուրջ աճ կունենանք»։
Նախարարը, շեշտելով երկրի` փոքր լինելու, փոքր տնտեսություն ունենալու առաձնահատակությունները, նշեց, որ Հայաստանի տնտեսությունը պետք է զարգանա ի հաշվի արտահանման։

Сурен Караян: “Экономика Армении должна развиваться за счет экспорта”
На сегодняшней пресс-конференции министр экономического развития и инвестиций Сурен Караян, говоря об ожидающихся в 2017 году результатах, отметил: “Темпы роста по части экспорта, которые были в 2016 году, мы сохраним и превысим. Рост у нас будут и по части инвестиций. В третьем квартале 2016 года мы выполнили достаточный объем работ, подготовили поле и ожидаем добиться в 2017 году серьезного роста как экономики, так и всех показателей экономической активности, в том числе в сферах промышленности и экспорта”.
Касаясь особенностей страны, в частности небольших масштабов экономики, Караян сказал, что экономика страны должна развиваться за счет экспорта.