ԲՀԿ-ում «տարօրինակ զուգադիպությունները» նկատել են
Գագիկ Ծառուկյանի մամուլի խոսնակ Խաչիկ Գալստյանը «Հետքի» հետ զրույցում ասաց, որ ինքը տեղեկություններ չունի՝ արդյոք Գագիկ Ծառուկյանը Դուբայից հեռախոսազրույց ունեցե՞լ է ՀՀ ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանի հետ, թե՞ ոչ:
Նշենք, որ այսօր մամուլը գրել է, որ վերջին օրերի ԲՀԿ-ի ակտիվիստներին ձերբակալելու հետ կապված Գագիկ Ծառուկյանը Դուբայից հեռախոսազրույց է ունեցել ոստիկանապետ Վովա Գասպարյանի հետ, վերջինս էլ ասել է, թե «դրանք դեռ ծաղիկներն են»:
ԲՀԿ-ի նկատմամբ ոստիկանական «օպերացիան» թափ առավ հատկապես ընդդիմության վերջին հանրահավաքի ժամանակ, երբ Լեւոն Տեր-Պետրոսյանը դրական արտահայտվեց ԲՀԿ-ի հասցեին եւ չբացառեց ԲՀԿ-ի հետ համագործակցությունը:
«Մենք եւս տարօրինակ զուգադիպություններ նկատել ենք: Այս պահին հետեւում ենք իրադարձությունների զարգացմանը: Բոլոր փաստերը համադրելուց, քննարկելուց եւ վերլուծություններից հետո միայն կկարողանանք գնահատականներ տալ»,- ավելացրեց Խաչիկ Գալստյանը:

В “ПА” заметили “странные совпадения”
Пресс-секретарь лидера партии “Процветающая Армения”, депутата Национального Собрания Гагика Царукяна Хачик Галстян в беседе с “Hetq”-ом сказал, что не располагает сведениями относительно того, имел ли Гагик Царукян телефонный разговор из Дубая с начальником полиции РА Владимиром Гаспаряном.
Отметим, что, согласно сегодняшним сообщениям прессы, в последние дни в связи с задержаниями активистов “ПА” Гагик Царукян пооворил по телефону с начальником Полиции РА Владимиром Гаспаряном, и последний заявил, что “это еще цветочки”.
Полицейская “операция” против “ПА” набрала силу в частности после последнего митинга оппозиции, когда Левон Тер-Петросян положительно высказался в адрес “Процветающей Армении” и не исключил сотрудничество с этой партией.
“Мы тоже заметили странные совпадения. В настоящий момент мы отслеживаем развитие событий. Оценки сможем дать только после сопоставления, обсуждения и анализа всех фактов”,- добавил Хачик Галстян.