ԱԺ-ն երկրորդ ընթերցմամբ ընդունեց «1000 դրամների» նախագիծը
Ազգային ժողովը քվեների 98 կողմ, 2 դեմ եւ 1 ձեռնպահ հարաբերակցությամբ, երկրորդ ընթերցմամբ ընդունեց «Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության ժամանակ զինծառայողների կյանքին կամ առողջությանը պատճառված վնասների հատուցման մասին» օրենքի նախագիծը, որը առավել հայտնի է «1000 դրամների» նախագիծ անվանմամբ։
Հիշեցնենք, որ երեկ կառավարության նախաձեռնությամբ ԱԺ արտահերթ նստաշրջան էր գումարվել։ Նիստի օրակարգում ընդգրկվել էին գրեթե երեք տասնյակ հարցեր։ Առաջինը քննարկման էր «դրվել» հենց այս օրենքի նախագիծը, որը բուռն քննարկումների առիթ էր հանդիսացել։

Проект закона о 1000 драмах принят во втором чтении
Национальное Собрание 98 голосами “за”, двумя “против” и при одном воздержавшемся приняло во втором чтении проекта закона “О возмещении ущерба жизни и здоровью, причиненного военнослужащим при защите Республики Армения”. Этот документ больше известен как проект закона о 1000 драмах.
Напомним, что вчера по инициативе правительства было созвано внеочередное заседание НС, в повестку которого вошли почти три десятка вопросов. Первым обсуждался именно этот законопроект, который до этого вызвал бурные обсуждения.