ՀՀ և ԼՂՀ նախագահներն այցելել են Մատաղիսի և Թալիշի շրջակայքում գտնվող պաշտպանական դիրքեր
Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը տեղեկացնում է, որ Սերժ Սարգսյանը դեկտեմբերի 10-ին ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանի հետ այցելել է Արցախի հյուսիսային շրջաններից մեկի` Մատաղիսի և Թալիշի շրջակայքում գտնվող պաշտպանական դիրքեր:
Նախագահներն ունկնդրել են զորամասի հրամանատարի զեկույցը, որից հետո հայկական երկու հանրապետությունների ղեկավարներին ներկայացվել են ինժեներական և ամրաշինական ենթակառուցվածքներն ու հուսալի պաշտպանություն իրականացնելու նոր տեխնոլոգիաները: Հայաստանի Հանրապետության նախագահը խրախուսել է ծառայության մեջ աչքի ընկած զինծառայողներին:
ԼՂՀ պաշտպանական մեկ այլ շրջանում տեղի է ունեցել հերթական զորանոցի և զորամասի օժանդակ շինությունների բացում, որից հետո Սերժ Սարգսյանը և Բակո Սահակյանը Արցախ այցելած ՀՀ արվեստի գործիչների հետ ներկա են գտնվել շարահրապարակում անձնակազմի համար կազմակերպված համերգին:
Երեկոյան Ստեփանակերտի մշակույթի և երիտասարդության պալատում ՀՀ և ԼՂՀ նախագահները ներկա կգտնվեն «Ամուր հավատք, հզոր բանակ, պաշտպանված հայրենիք» միջոցառմանը:

Президенты РА и НКР посетили оборонительные позиции находящиеся в окрестностях Матагиса и Талиша
Президент Серж Саргсян 10 декабря вместе с Президентом НКР Бако Саакяном посетил оборонительные позиции, находящиеся в одном из северных районов Арцаха - в окрестностях Матагиса и Талиша.
Президенты заслушали доклад командира части, после чего руководителям двух армянских республик были представлены инженерная и оборонительная инфраструктура и новые технологии, позволяющие осуществлять надёжную защиту. Президент Республики Армения премировал отличившихся в ходе несения службы военнослужащих.
В другом оборонительном районе НКР состоялось очередное открытие казармы и подсобных строений военной части, после чего Президенты Серж Саргсян и Бако Саакян вместе с посетившими Арцах деятелями искусств РА присутствовали на концерте, который был организован на строевом плацу для личного состава.
Вечером во Дворце культуры и молодёжи Степанакерта Президенты РА и НКР присутствовали на мероприятии "Крепкая вера, сильная армия, защищённая родина".