Պատգամավորները չեն ենթարկվում Սամվել Նիկոյանին
Այսօր վերսկսվեց Ազգային ժողովի արտահերթ նիստը: Պատգամավորները, կարելի է ասել, չեն ենթարկվում նիստը վարող, ԱԺ փոխնախագահ Սամվել Նիկոյանի պահանջներին: Նա պատգամավորներին մի քանի անգամ հորդորեց լռություն պահպանել դահլիճում, սակայն վերջիններս իրենց զգում էին ինչպես սեփական տանը:
Ազատ ելումուտ էին անում դահլիճում, իսկ լռության հորդորը Սամվել Նիկոյանից երրորդ անգամ լսելուց հետո պատգամավորներ Վարդան Այվազյանը, Վարդան Բոստանջյանը, Էդուարդ Շարմազանովը և այլք լքեցին դահլիճը:
Խորհրդարանը այժմ մի քանի պատգամավորի մասնակցությամբ քննարկում է կառավարության համար անհետաձգելի օրինագծեր: Պատգամավորների մեծ մասն արդեն լքել է ԱԺ տարածքը:

MP's Disregard VP's Calls for Order
At today’s reconvening of the Armenian National Assembly, it appeared that the MP’s had no intention of following the instructions from Samvel Nikoghosyan, the parliament’s VP.
Nikoghosyan urged MP’s to keep their voices down several times during the session but the legislators kept up the commotion, exiting and entering the hall at will.
Several MP’s left the session after Nikoghosyan, filling in for Hovik Abrahamyan who recently resigned as President of the National Assembly, demanded silence for a third time.