Պատգամավորները չեն ենթարկվում Սամվել Նիկոյանին
Այսօր վերսկսվեց Ազգային ժողովի արտահերթ նիստը: Պատգամավորները, կարելի է ասել, չեն ենթարկվում նիստը վարող, ԱԺ փոխնախագահ Սամվել Նիկոյանի պահանջներին: Նա պատգամավորներին մի քանի անգամ հորդորեց լռություն պահպանել դահլիճում, սակայն վերջիններս իրենց զգում էին ինչպես սեփական տանը:
Ազատ ելումուտ էին անում դահլիճում, իսկ լռության հորդորը Սամվել Նիկոյանից երրորդ անգամ լսելուց հետո պատգամավորներ Վարդան Այվազյանը, Վարդան Բոստանջյանը, Էդուարդ Շարմազանովը և այլք լքեցին դահլիճը:
Խորհրդարանը այժմ մի քանի պատգամավորի մասնակցությամբ քննարկում է կառավարության համար անհետաձգելի օրինագծեր: Պատգամավորների մեծ մասն արդեն լքել է ԱԺ տարածքը:

Депутаты не подчиняются Самвелу Никояну
Сегодня возобновилось внеочередное заседание Национального Собрания. Депутаты, можно сказать, не подчиняются ведущему заседание вице-спикеру НС Самвелу Баласаняну. Он несколько раз призвал коллег прекратить разговоры, однако последние чувствовали себя как у себя дома.
Они свободно выходили и заходили в зал заседаний, а Вардан Айвазян, Вардан Бостанджян, Эдуард Шармазанов и другие в ответ на призыв Никояна прекратить разговоры просто покинули зал.
В настоящее время парламент с участием нескольких депутатов обсуждает неотложные для правительства законопроекты. Большинство парламентариев уже покинуло территорию НС.