Սուրիկ Խաչատրյանին Սյունիքի մարզպետի պաշտոնից ազատելու որոշումը ուղարկվել է նախագահի հաստատմանը
11 տարվա պաշտոնավարումից հետո Սուրիկ Խաչատրյանը կազատվի Սյունիք մարզպետի պաշտոնից։ Կառավարությունը այսօր հաստատել է Սուրիկ Խաչատրյանին Սյունիքի մարզպետի պաշտոնից ազատելու մասին որոշման նախագիծը։ Այն ուղարկվել է Սերժ Սարգսյանի հաստատմանը, որից հետո կքննարկվի Վահե Հակոբյանին այդ պաշտոնում նշանակելու որոշման նախագիծը։
Թեև այս նախագիծը կառավարության նիստի քննարկմանը 20-րդ հարցն էր, այն նիստին ներկայացվեց առաջինը։
Հիշեցնենք, որ 2013 թ. հունիսի 6-ին Կառավարության որոշմամբ Խաչատրյանը իր դիմումի համաձայն ազատվել էր Սյունիքի մարզպետի պաշտոնից եւ կրկին 2014 թ. սեպտեմբերի 25-ին Կառավարության որոշմամբ վերանշանակվել։

Решение об освобождении Сурика Хачатряна от должности губернатора Сюника отправлено на утверждение президента РА
Через 11 лет пребывания в должности губернатора Сюникской области Сурик Хачатрян будет отправлен в отставку. На сегодняшнем заседании правительство утвердило соответствующий проект решения, отправив его на утверждение президента РА. Правительство также рассмотрит проект решения о назначении губернатором Сюника Ваге Акопяна.
Напомним, что 6 июня 2013 г. решением правительства Хачатрян был освобожден от должности губернатора, а 25 сентября 2014 г. по решению правительства был переназначен на эту должность.