Մերժվեց Սեդրակ Նազարյանի խափանման միջոցը վերացնելու և գրավի դիմաց ազատ արձակելու միջնորդությունը
Վերաքննիչ քրեական դատարանը մերժեց «Սասնա ծռեր» խմբի անդամ Սեդրակ Նազարյանի խափանման միջոցը վերացնելու և գրավի դիմաց ազատ արձակելու միջնորդությունը: «Վերաքննիչ դատարանում քննվում էր առաջին ատյանի դատարանի որոշման դեմ բողոքը, որով Սեդրակ Նազարյանի նկատմամբ կանալքը որպես խափանման միջոց էր ընտրվել և մերժվել էր գրավի դիմաց ազատ արձակելու միջնորդությունը»,- «Հետք»-ի հետ զրույցում հայտնեց գործով փաստաբան Լուսինե Սահակյանը:
Թե վերաքննիչ բողոքի մերժման հիմքում ինչ հանգամանք է դրվել, փաստաբանները տեղյակ չեն, քանի որ որոշումը նրանց է հանձնվելու մի քանի օրից:
Հիշեցնենք, որ Նազարյանին մեղադրանք է առաջադրվել Քր.օր 218 հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով, այն է՝ կազմակերպված խմբի կողմից պատանդ վերցնելը, 235 հոդվածի 3-րդ մասով՝ կազմակերպված խմբի կողմից՝ ապօրինի կերպով զենք, ռազմամթերք, պայթուցիկ նյութեր կամ պայթուցիկ սարքեր ձեռք բերելը, իրացնելը, պահելը, փոխադրելը կամ կրելը։

Отклонено ходатайство об освобождении под залог Седрака Назаряна
Апелляционный суд отклонил ходатайство об изменении меры пресечения члену группы “Сасна црер” Седраку Назаряну и освобождении его под залог. “В Апелляционном суде рассматривалась жалоба на решение суда первой инстанции, по которому в качестве меры пресечения к Седраку Назаряну был применен арест, а ходатайство о его освобждении под залог было отклонено”,- сказала в беседе с Hetq.am адвокат по данному делу Лусине Саакян.
Адвокаты не знали, какое обстоятельство положено в основу отклонения жалобы, так как решение будет передано им через несколько дней.
Напомним, что Назаряну выдвинуто обвинение по п.1 ч.3 ст.218 (захват заложника организованной группой), ч.3 ст.235 УК РА (незаконное приобретение, реализация, хранение, транспортировка оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств).