Աղավնաձորի գյուղացիներն իրենց երեխաներին արգելել են դպրոց գնալ
Այսօր Աղավնաձոր գյուղում գյուղացիներն իրենց երեխաներին արգելել են գնալ Գրիգոր Հակոբյանի անվան միջնակարգ դպրոց։ Նրանց բարկացրել է 2015 թվականի հոկտեմբերից «Վեդի Ալկո» ՓԲԸ-ի կողմից մթերված խաղողի դիմաց 140 մլն դրամ պարտքը չմարելու հանգամանքը։
Աղավնաձորի գյուղապետ Աշոտ Գալստյանը «Հետքին» փոխանցեց, որ գյուղացիների մտահոգությունն արդեն հայտնել է մարզպետին և վարչապետին։ Վարչապետի աշխատակազմից հայտնել են, որ 15 օրվա ընթացքում կմարվեն խաղողի մթերման գումարները։
«Գյուղացիների հետ արդեն համաձայնության ենք եկել, որ վաղվանից երեխաները կհաճախեն դպրոց, մինչ խնդիրը կկարգավորվի, պարտքերը կմարվի»,-նշում է Գալստյանը։

Агавнадзорцы запретили своим детям идти в школу
Жители Агавнадзора сегодня запретили своим детям идти в школу. Их разозлило то обстоятельство, что ЗАО “Веди Алко” не погасило сохраняющуюся с октября 2015 г. задолженность в размере 140 млн драмов за заготовленный виноград.
Староста Агавнадзора Ашот Галстян сообщил Hetq.am, что сельчане уже выразили озабоченность губернатору и премьер-министру. Из администрации премьер-министра сообщили, что долг за виноград будет погашен в течение 15 дней.
“Мы уже договорились с крестьянами о том, что с завтрашнего дня они отправят детей в школу, пока долги будут погашены”,- отметил А.Галстян.