Սարի թաղի բնակիչ. «Նենց իրավիճակ էր ստեղծվել, ոնց որ Ղարաբաղի բլինդաժներում պառկած լինեի»
Վառված թփերը, փողոցում թափված ու կոտրված քարերը դեռ հիշեցնում են Սարի թաղում տեղի ունեցած երեկվա բախումների մասին։ Մարդիկ խուսափում են զրուցել, նրանցից ոմանք հորդորում են հեռանալ այդ տարածքից. վտանգավոր է։
Թագուհու տունը գտնվում է բախումների կիզակետում։ Բախումները սկսվելիս տանն են եղել։ Ծիծաղում է՝ թեև սովորել են նման պատահարներին, բայց և վախեցել էին։ Բարձրացված աղմուկի և պայթուցիկ նյութերի օգտագործումից՝ ընտանիքի անդամները հավաքվել են քնած երեխաների շուրջ, որպեսզի արթնանալիս, չվախենան։ Քանի որ տան դուռը կողպել էին, չեն կարողացել տեսնել, թե ինչ է կատարվում դրսում։ Միայն պայթուցիկի ձայներ և մարդկանց գոռոցներ են լսել։ Թագուհին Հաստատում է այն տեղեկատվությունը, որ դեպքից հետո կրկին Սարի թաղի բնակիչներին զրկել են գազի մատակարարումից։
Սարի թաղի մյուս բնակիչ Գուրգենը պայթուցիկի և բախումների ձայներից է տեղեկացել, որ թաղամասում բախումներ են տեղի ունենում։ Աշխատանքից վերադարձել, պառկած հանգստանում էր, երբ պայթուցիկ են գցել իրենց տան հետևի մասում և սկսել կրակոցներ արձակել։ Կարծեց՝ տունը փլուզվել է։ Թեև իրենց տունը չի վնասվել, բայց և հաստատում է, որ հարակից տներից մեկը մասամբ այրվել է։ Հիվանդ մայրը այնքան էր վախեցել, որ դժվարությամբ է կարողացել հանգստացնել. «Նենց իրավիճակ էր ստեղծվել, ոնց որ Ղարաբաղի բլինդաժներում պառկած լինեի։ Եթե ոմանք պատերազմ են ուզում, թող գնան ռազմի դաշտ, ոչ բնակելի թաղամասում կրակեն, պայթուցիկներ արձակեն»,- նշում է բնակիչը։

Житель Сари тага: “Ситуация была такая, что казалось, будто я лежу в блиндаже в Карабахе”
Обожженные кусты и разбросанные по улице разбитые камни все еще напоминают о вчерашних столкновениях в Сари таге. Люди избегают говорить на эту тему, некоторые советуют не оставаться в этом районе, уверяя, что здесь опасно.
Дом Тагуи оказался в эпицентре столкновений. Когда начались вчерашние события, она была дома. Сейчас Тагуи смеется, говорит, что хотя уже привыкли к подобным инцидентам, но все же испугались. Когда послышались шум и звуки взрывов, члены семьи собрались вокруг спавших детей, чтобы они, проснувшись, не испугались. Хозяева заперли входную дверь, поэтому не могли видеть, что происходит на улице. Они лишь слышали взрывы и крики людей. Тагуи подтвердила информацию о том, что после этих событий в Сари таге перекрыли газоснабжение.
Другой житель Сари тага, Гурген, о столкновениях в своем квартале узнал по взрывам и крикам людей. Он уже вернулся с работы и отдыхал, когда позади его дома упало взрывное устройство и началась стрельба. Гургену показалось, что его дом обрушился. И хотя дом остался цел, наш собеседник сообщил, что один из соседних домов частично обгорел. Его больная мать настолько испугалась, что ее с трудом удалось успокоить. “Ситуация была такая, что казалось, будто я лежу в блиндаже в Карабахе. Если кому-то нужна война, пусть воюет на поле боя, а не устраивает стрельбу в жилом квартале”,- сказал Гурген.