Լևոն Բարսեղյանը գտնվում է ՁՊՎ-ում, այլ ոչ հիվանդանոցում
Գյումրու «Ասպարզեզ» մամուլի ակումբի նախագահ Լևոն Բարսեղյանն այս պահին գտնվում է Էրեբունու ձերբակալվածների պահման վայրում: Լ. Բարսեղյանի փաստաբան Հայկուհի Հարությունյանը «Հետքի» հետ զրույցում ասաց, որ իրականությանը չեն համապատասխանում շրջանառվող լուրերը, թե Լևոն Բարսեղյանը գտնվում է հիվանդանոցում: Փաստաբանի խոսքերով՝ ընդամենը գնացել են դատաբժշկական փորձաքննության և հետ եկել ՁՊՎ:
«Որպեսզի վստահ լինեինք, որ բերման ենթարկելու ժամանակ որևէ վնասվածք, խնդիր չունի, քննիչը նշանակել է դատաբժշկական փորձաքննություն: Ընդամենը ծնկների հատվածից էր բողոքում»,- ասաց Հայկուհի Հարությունյանը:
Փաստաբանն ասաց, որ ցերեկը Լևոն Բարսեղյանն իրեն վատ է զգացել, շտապօգնություն են կանչել, տրամադրվել է օգնություն և հիմա ամեն ինչ կարգին է:

Левон Барсегян находится в МСЗ, а не в больнице
Председатель пресс-клуба “Аспарез” Левон Барсегян в настоящее время находится в месте содержания задержанных. Адвокат Барсегяна Айкуи Арутюнян в беседе с Hetq.am отметила, что слухи о нахождении Барсегяна в больнице не соответствуют действительности. По словам А.Арутюнян, он всего лишь был направлен на судмедэкспертизу и доставлен обратно в МСЗ.
“Чтобы мы были уверены в том, что в процессе принудительного привода Левон Барсегян не получил каких-либо повреждений, следователь назначил судмедэкспертизу. Барсегян жаловался всего лишь на боль в коленях”,- сообщила Айкуи Арутюнян.
Адвокат также рассказала, что днем Левон Барсегян почувствовал себя плохо, вызвали скорую помощь, и теперь все в порядке.