Սամվել Բալասանյանը զվարճացրեց պատգամավորներին
Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի հրաժարականի դիմումի ընթերցումից հետո այս քառօրյայի նիստերը վարում է ԱԺ փոխնախագահ, «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության անդամ Սամվել Բալասանյանը: Նա արդեն հասցրել է զվարճացնել պատգամավորներին:
Այսօր էլ վարելով նիստը` Սամվել Բալասանյանը պատգամավորներին տեղեկացրեց, որ ԱԺ «Բաց դռների» շրջանակում խորհրդարանում են «Կովկասի ինստիտուտի» ուսանողները:
«Բերեք ողջունենք ուսանողներին»,-հայտարարեց Ս. Բալասանյանը, ինչը ծիծաղ առաջացրեց: Դրանից հետո ԱԺ փոխխոսնակը նույն տոնով շարունակեց. «Այսօր ուսանողների համաշխարհային օրն է, բերեք շնորհավորենք այդ առիթով նրանց»:
«Բերենք Սամվել, բերենք»,-դահլիճից հնչեց պատասխանը: ՀՀԿ-ական պատգամավորներից մեկն էլ, նայելով կողքինին, ասաց. «Էս ինչ օրն ենք ընկել»:
Սամվել Բալասանյանի վարած նիստն այնուհետև այնքան միօրինակ էր, որ նույնիսկ պատգամավոր Սամվել Ալեքսանյանը չդիմացավ ու նիստը սկսվելուց 5 րոպե անց լքեց դահլիճը:

Самвел Баласанян развеселил депутатов
После обнародования заявления Овика Абрамяна об отставке с поста председателя Национального Собрания 4-дневные заседания НС ведет вице-спикер парламента, член партии “Процветающая Армения” Самвел Баласанян, который за эти дни уже успел развеселить депутатов.
Председательствуя сегодня на заседании НС, Самвел Баласанян сообщил своим коллегам, что в рамках акции “Открытых дверей” в парламенте находятся студенты Института Кавказа. ”Давайте поприветствуем студентов”,- заявил Балсанян, вызвав в зале смех. После этого вице-спикер тем же тоном продолжил: ”Сегодня Всемирный день студентов. Давайте поздравим их по этому поводу”.
”Давайте, Самвел, давайте”,- предложили из зала. А один из депутатов-республиканцев, обращаясь к своему соседу, сказал: ”До чего дожили”.
Самвел Баласанян до того монотонно вел заседание, что депутат Самвел Алексанян не выдержал и спустя 5 минут после начала заседания покинул зал.