Քաղաքապետարանի մի վարչությունը հերքում է մյուսի տրամադրած տեղեկությունը. ո՞վ է 63 համարի երթուղու սպասարկողը
Երեկ «Հետքը» գրել էր, որ պայթած 63 համարի ավտոբուսի գիծը սպասարկող ընկերությունը մոտ մեկ տարի է, ինչ սնանկ է ճանաչվել: Ինչպես նշել էինք հրապարակման մեջ, Երևանի քաղաքապետարանի տրամադրած տվյալներով` 63 համարի ավտոբուսային երթուղին սպասարկում է «Կինգ դելյուքս» ՍՊԸ-ն, որի 100% բաժնետոմսերը պատկանում են 2015թ. Աբովյանի քաղաքապետի թեկնածու առաջադրված Արթուր Հարությունյանին՝ հայտնի Պալաչ մականունով:
Այսօր Երևանի քաղաքապետարանի տրանսպորտի վարչության պետ Հենրիկ Նավասարդյանը լրատվամիջոցների հետ զրույցում հերքել է այս տեղեկատվությունը` նշելով, թե 63 համարի ավտոբուսային երթուղին պատկանում է «ՏԿ Քինգ Դելյուքսե» ՍՊԸ-ին, ոչ թե «Կինգ դելյուքս» ՍՊԸ-ին:
«Սա այն կազմակերպությունը չէ, որի մասին գրում են լրատվամիջոցները։ Սա տարբերվում է այն ընկերությունից, որի մասին խոսում են: Դրանք տարբեր ՍՊԸ-ներ են»,- ասել է վարչության պետը «Սպուտնիկ Արմենիա» կայքին:
Նույնը «Կինգ դելյուքս» ՍՊԸ-ի բաժնետեր Արթուր Հարությունյանը «Հրապարակ» թերթին է ասել` նշելով, որ սնանկ ճանաչվածը «Կինգ դելյուքս» ՍՊԸ-ն է, իսկ 63 համարի երթուղու սպասարկողը «ՏԿ Քինգ Դելյուքսե» ՍՊԸ-ն է:
«Տ.Կ. Կինգ դելյուքսե» ՍՊԸ-ն գրանցվել է 2013թ. հունիսին: Նույն Արթուր Հարությունյանը մինչև 2014 թվականի մարտ ամիսը այս ընկերության լիիրավ բաժնետեր է եղել: Այս տարվա մարտի 31-ից բաժնեմասը գրանցվել է նրա եղբոր՝ Հուսիկ Հարությունյանի անվամբ, ով նաև ընկերության տնօրենն է:
Դեռևս այս տարվա մարտի 23-ին «Հետքը» Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից ստացել է հարցման պատասխան, որտեղ հստակ նշված է, որ 63 համարի ավտոբուսային երթուղին սպասարկում է «Կինգ դելյուքս» ՍՊԸ-ն: Ստորև կարող եք ծանոթանալ քաղաքապետարանից ստացված հարցման պատասխանին:
Տեսանյութում հստակ երևում է, որ քաղաքապետարանի տրամադրած Excel փաստաթղթում մի քանի տեղ նշված է «Կինգ դելյուքս» ՍՊԸ-ն` որպես 63 ավտոբուսային երթուղու սպասարկող: Եթե անվան հետ կապված սխալմունք լիներ, քիչ հավանական է, որ մի քանի տեղ նույնը կկրկնվեր:
Ինչո՞ւ են Երևանի քաղաքապետարանի տրանսպորտի վարչության պետ Հենրիկ Նավասարդյանը և «Կինգ դելյուքս» ՍՊԸ-ի բաժնետեր Արթուր Հարությունյանը միաժամանակ հերքում Երևանի քաղաքապետարանի կողմից մոտ մեկ ամիս առաջ «Հետքին» տրամադրած տեղեկությունը: Արդյոք քաղաքապետարա՞նն է սխալ տեղեկատվություն տարածում, թե՞ փորձ է արվում կոծկել սնանկ ընկերության կողմից երթուղի սպասարկելու փաստը:

Одно управление столичной мэрии опровергает сведения другого: кто обслуживает 63-й автобусный маршрут?
Вчера Hetq.am написал о том, что компания, обслуживающая линию взорвавшегося на днях 63-го автобуса, уже год признана банкротом. Как отмечалось в публикации, согласно данным мэрии Еревана, 63-й автобусный маршрут обслуживает ООО «Кинг делюкс», 100% акций которого принадлежат Артуру Арутюняну, известному под кличкой Палач, который в 2015 г. баллотировался на пост мэра Абовяна.
Сегодня в беседе с представителями СМИ начальник транспортного управления мэрии Еревана Генрик Навасардян опроверг эту информацию, отметив, что 63-й маршрут принадлежат ООО «ТК Кинг Делюксе», а не ООО «Кинг делюкс».
«Это не та организация, о которой пишут СМИ. Это разные ООО»,- заявил начальник управления сайту «Спутник Армения».
То же самое сказал газете «Грапарак» Артур Арутюнян, добавив, что банкротом признано ООО «Кинг делюкс», а 63-й маршрут обслуживает ООО «ТК Кинг Делюксе».
Указанная компания была зарегистрирована в июне 2013 г. Тот же Артур Арутюнян до марта 2014 г. был полноправным акционером этой компании. С 31 марта с.г. акции были зарегистрированы на имя его брата, Юсика Арутюняна, который является также директором компании.
Еще 23 марта Hetq.am получил письмо из отдела информации и связей с общественностью мэрии Еревана, в котором было четко указано, что 63-й автобусный маршрут обслуживает ООО «Кинг делюкс». Ниже можно ознакомиться с ответом мэрии на наш запрос.
В видеоматериале четко видно, что в документе Excel в качестве компании, обслуживающей 63-й автобусный маршрут, в нескольких местах указано ООО «Кинг делюкс». Если б название компании было написано неправильно, то вряд ли ошибка повторилась несколько раз.
Почему начальник транспортного управления мэрии Еревана Генрик Навасардян и акционер ООО «Кинг делюкс» Артур Арутюнян одновременно опровергают информацию, предоставленную год назад Hetq.am столичной мэрией? Что происходит на самом деле - мэрия распространяет ошибочную информацию или предпринимается попытка скрыть факт обслуживания маршрута компанией-банкротом?